[Leírás] Párhuzamos telepítések

Felhasználók leírásai a felhasználóknak
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

[Leírás] Párhuzamos telepítések

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Párhuzamos telepítések

Mit tegyünk, ha valamilyen okból többféle nyílt forrású irodai csomag programverziót is telepíteni szeretnénk?

Első kérdés: miből és mire kell több verziót telepíteni?

Összeszedtem néhány információt, közte egy - tőlem nagyobb tudású - szakértő rövid leírását is.

Amit én is kipróbáltam már:
Az Apache Openoffice és a LibreOffice egy-egy verziója gond nélkül telepíthető egymás mellé Windows operációs rendszerre.
A később telepített programcsomag "természetesen" átveszi a dokumentumokhoz tartozó "Alapértelmezett" szerkesztő program szerepét, de ez némi Windows jártassággal visszaállítható, vagy a telepítő újra futtatása "Javítás" opcióval is megoldja a problémát. (LibreOffice-szal próbáltam még csak: azt szerettem volna alapértelmezett programnak visszaállítani az ODF fájlokhoz az éppen akkor frissített AOO helyett)
Az egy-egy példányú AOO és LO akár egy időben is futhat Windows operációs rendszeren, nem zavarják egymást.

Továbbá a hordozható (Portable) változatok is gond nélkül telepíthetők Windowsra több példányban. Egy ideje nálam az összes LO portable verzió fel van telepítve. Futás szempontjából ez viszont "háklisabb": akár a fixen telepített AOO, akár a LO fut már: a hordozható LO ilyenkor nem hajlandó elindulni.

A fixen telepített verziók telepítési folyamata a Hírek oldalról ollózva:
http://libreoffice.hu/2015/06/12/libreoffice-5-beta-3/
Megjegyzés:

A teszteléshez nem kell lecserélni megszokott LibreOffice-verziónkat. Több különböző verziójú LibreOffice is remekül elvan a számítógépen, és nem zavarják egymást, ha a következőképpen járunk el:

Windows:
A telepítés így történjen:
msiexec /a LibreOfficeDev_5.0.0.0.beta3_Win_x86.msi /qb TARGETDIR=C:\LOTest\5.0.0.0beta3
Utána nyissuk meg a C:\LOTest\5.0.0.0beta3\program\bootstrap.ini fájlt egy editorral. Az utolsó sorban írjuk át a UserInstallation értéket erre: $ORIGIN/../Data. Így a tesztprofil egy új könyvtárban fog létrejönni, a C:\LOTest\5.0.0.0beta3\Data alatt, és nem írjuk felül az éles használatra telepített LibreOffice profilját az %APPDATA%-ban.

Linux:
Töltsük le az RPM-csomagot. DEB alapú disztró esetén is az RPM-et töltsük le. Csomagoljuk ki a tar.gz-t, és lépjünk be a kicsomagolt könyvtárba.
for i in RPMS/*.rpm; do rpm2cpio $i | cpio -idmv; done
Utána nyissuk meg a program/bootstraprc fájlt egy editorral. Mint a Windows esetén, az utolsó sorban itt is írjuk át a UserInstallation értéket erre: $ORIGIN/../Data.
Az angol Wikiről:
https://wiki.documentfoundation.org/Ins ... n_parallel

A YouTube-ról:
https://www.youtube.com/watch?v=r-mKLjq4Lzk

Ha valaki tud még hasznos információt hozzátenni a dologhoz, ne tartsa vissza magát...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése