paskowy wykres procentowy [SOLVED]

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
PiotrStarszy
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 30, 2021 7:26 pm

paskowy wykres procentowy [SOLVED]

Post autor: PiotrStarszy »

Wykres %
=POWT("|";J5*100) - rysowanie kresek
Przeciągnij formułę w dół
Zmień czcionkę na PLAYBILL

I wszystko działa
Ja zastosowałem w taki sposób:
=JEŻELI(J5>0;POWT("|";J5*100); )
Błąd polega na tym że w pustych komórkach "J" nie ma wartości a wyświetla mi błąd #ARG!
Nie potrafię tej funkcji naprawić. Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony czw maja 02, 2024 10:32 am przez PiotrStarszy, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 7.6 na Windows10
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 518
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: paskowy wykres procentowy

Post autor: Rafkus »

A co masz w komórce J?
U mnie jeżeli komórka jest pusta to w wyniku twojej formuły dostaję 0.
Błąd powstaje jeżeli w komórce J jest wpisany jakiś tekst. W LO możesz w takim przypadku wykorzystać funkcję:

Kod: Zaznacz cały

=JEŻELI.BŁĄD(JEŻELI(J5>0;POWT("|";J5*100);"");"")
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2276
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: paskowy wykres procentowy

Post autor: Jermor »

Błąd nie pojawia się wtedy gdy komórka jest pusta, tylko wówczas gdy nie zawiera wartości liczbowej.
Możesz zastosować następującą formułę:

Kod: Zaznacz cały

=JEŻELI.BŁĄD(POWT("|";J2*100);"")
Dla zera i liczb ujemnych funkcja POWT() niczego nie wystawi, nie można bowiem wystawić ujemnej liczby kresek, więc jest ona traktowana jak 0, co oznacza, że nic nie jest wstawiane.
Źle to opisałem. Dla liczb ujemnych POWT() zgłosi błąd: Błąd: 502, dla zera stworzy ciąg tekstowy o zerowej długości.
Funkcja JEŻELI.BŁĄD() wstawia pusty ciąg znakowy, gdy wystąpi błąd wykonania funkcji POWT().
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
PiotrStarszy
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 30, 2021 7:26 pm

Re: paskowy wykres procentowy

Post autor: PiotrStarszy »

Dziękuję
to gwoli sprecyzowania, komórka zawiera kod =JEŻELI(E22;F22/I22/24;"")
Zastosowalem podpowiedź Rafkusa, to chciałem osiągnąć.

Jednak analizując pos Jermora, zastosowałem go :super:
Ostatnio zmieniony pt maja 03, 2024 6:12 pm przez PiotrStarszy, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 7.6 na Windows10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2276
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: paskowy wykres procentowy

Post autor: Jermor »

PiotrStarszy pisze: śr maja 01, 2024 10:05 pm to gwoli sprecyzowania, komórka zawiera kod =JEŻELI(E22;F22/I22/24;"")
I właśnie dlatego pojawiał się błąd #ARG!, gdyż pusty ciąg znakowy nie jest liczbą.
Zastosowane rozwiązanie jest prawidłowe, ale nadmiarowe. Funkcja POWT() dla ujemnej liczby powtórzeń zgłosi Błąd: 502 (Nieprawidłowy argument), a dla "nieliczby" - #ARG!. Funkcja JEŻELI.BŁĄD() obsłuży oba te przypadki, nie ma zatem potrzeby dodatkowo badać warunku J>0.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2276
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: paskowy wykres procentowy [SOLVED]

Post autor: Jermor »

Jeszcze tylko informacyjnie dla tych, którzy używają Apache OpenOffice, a w nim nie ma funkcji JEŻELI.BŁĄD().
Formuła może wyglądać następująco:

Kod: Zaznacz cały

=POWT("|";JEŻELI(LUB(NIE(CZY.LICZBA(A1));A1<0);0;A1))
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ