pdf z zakładkami

Użytkowanie edytora dokumentów
kosmal
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:27 am

pdf z zakładkami

Post autor: kosmal »

Nie robiłem tego kilka lat.
Chodzi o to aby po wyeksportowaniu do pdf otrzymać spis treści wg nagłówku w dokumencie.
Mam zaznaczone eksportuj konspekty oraz widok początkowy: konspekt i strona.
W dokumencie mam nagłówki 2 i nagłówki 3.
Oczekuję, że pojawią się jako zakładki. Jak to zrobić?
Mój libreoffice 7.6.4(x86_64) w linuksie.
Pozdrawiam
Andrzej Kosmala
LibreOffice 6.3.1.2 Debian buster, Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: pdf z zakładkami

Post autor: Jermor »

Wydaje mi się, że sam eksport nie wytworzy spisu treści. Utworzy jednak na podstawie konspektu zakładki, które będą dostępne w Adobe Acrobat Reader.
By otrzymać pdf ze spisem treści, należy taki spis utworzyć w dokumencie.
Tak to przynajmniej działa w mojej konfiguracji.
kosmal pisze: sob gru 09, 2023 11:19 am Mam zaznaczone eksportuj konspekty oraz widok początkowy: konspekt i strona.
To tylko oznacza, że po otwarciu dokumentu ma być widoczna strona i panel zakładek. Jeśli wybierzesz tylko "Strona", to po otwarciu dokumentu panel zakładek jest ukryty i można go otworzyć przypisaną ikonką.
Jeśli dokument będzie zawierał spis treści, a ty wygenerujesz pdf, wyłączając eksport konspektów, to nie będzie zakładek w wynikowym dokumencie, ale spis treści będzie zawierał linki do poszczególnych rozdziałów.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
kosmal
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:27 am

Re: pdf z zakładkami

Post autor: kosmal »

Czyli opcja "eksportuj konspekty" dotyczy tylko dokumentów ze spisem treści?
Kiedyś gdy były nagłówki po zaznaczeniu tej opcji dostawałem zakładki. Czy dla uzyskania zakładek w obecnej wersji muszę utworzyć spis treści wewnątrz dokumentu?
Pozdrawiam
LibreOffice 6.3.1.2 Debian buster, Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: pdf z zakładkami

Post autor: Jermor »

Nie, nie. Opcja "Eksportuj konspekty" dotyczy utworzenia zakładek na podstawie konspektów. Jeśli nie wyeksportujesz konspektów, a załączysz spis treści, to z tego spisu można przejść do konkretnego miejsca w dokumencie mimo braku zakładek.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ