Lista rozwijana z danymi z dodatkowego arkusza

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
wmexpert
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 03, 2023 4:43 pm

Lista rozwijana z danymi z dodatkowego arkusza

Post autor: wmexpert »

Witam. Chciałem zrobić arkusz kalkulacyjny i potrzebuje by z listy rozwijanej pojawiały się dwie kolumny. Mianowicie nazwa produktu oraz cena w drugiej kolumnie.
OpenOffice 4.1 Windows 11pro
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Lista rozwijana z danymi z dodatkowego arkusza

Post autor: Jermor »

Tego tak wprost nie możesz zrobić. Funkcjonalność zawarta w poprawności danych dopuszcza do prezentacji tylko jednokolumnowe zestawienie pozycji do wyboru.
Podobnie jest przy wykorzystywaniu formantu listy.
Ale istnieje rozwiązanie tego problemu.
Możesz w ukrytej kolumnie utworzyć przy pomocy formuł konkatenacje obu wartości, czyli coś w rodzaju A&" "&B i dane z tej kolumny wskazać jako zakres danych listy.
W przypadku wykorzystania "Poprawności danych" można nie tworzyć dodatkowej kolumny, lecz wykorzystać wygenerowanie jej bezpośrednio w polu zakresu komórek przez formułę. Należy też utworzyć odpowiednią formułę, która zinterpretuje położenie wybranej pozycji w źródle.
Przy wykorzystaniu formantu dodatkowa kolumna jest konieczna. W formantach nie można wstawiać formuł generujących wektor. Za to mogą one zwracać od razu położenie wybranej pozycji na liście.
Oba wspomniane przypadki w załączniku.
Załączniki
wmexpert.ods
(11.94 KiB) Pobrany 51 razy
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
wmexpert
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 03, 2023 4:43 pm

Re: Lista rozwijana z danymi z dodatkowego arkusza

Post autor: wmexpert »

hmm to jak zrobić by:
Mieć przykładowo w komórce A1Arakuszu1 liste rozwijaną z nazwa produktu z Arkusza drugiego ( rodzaje styropianu które w drugiej kolumnie mają ceny za m3 równolegle), by po wyborze do A1 Arkusza1- konkretnego rodzaju z listy produktu w Arkuszu1 komórce B1 wyświetlała sie cena znajdująca sie z akrusza 2 w wierszu tym samym co rodzaj styropianu lecz o jedną kolumnę w prawo
OpenOffice 4.1 Windows 11pro
wmexpert
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 03, 2023 4:43 pm

Re: Lista rozwijana z danymi z dodatkowego arkusza

Post autor: wmexpert »

w załączniku wstawiam arkusz test. może bedzie łatwie zobrazować. Chodzi o to by w akuszu 1 po wybraniu styropianu z arkusza 2 pojawiła sie cena z wybranego styropianu w polu obok
test.ods
(12.98 KiB) Pobrany 52 razy
OpenOffice 4.1 Windows 11pro
wmexpert
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 03, 2023 4:43 pm

Re: Lista rozwijana z danymi z dodatkowego arkusza

Post autor: wmexpert »

potrzebuje taka kombinacje by potem przemnożyć zadaną cene m3 przez wybrana grubośc by wyliczało cene za m2
OpenOffice 4.1 Windows 11pro
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Lista rozwijana z danymi z dodatkowego arkusza

Post autor: Jermor »

No tak. Ja to inaczej zrozumiałem. Myślałem, że w liście rozwijanej mają się pojawić dane z dwóch kolumn.
W tej sytuacji jest to po prostu wykorzystanie funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO().
Załączniki
wmexpert1.ods
(14.76 KiB) Pobrany 48 razy
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
wmexpert
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 03, 2023 4:43 pm

Re: Lista rozwijana z danymi z dodatkowego arkusza

Post autor: wmexpert »

Bardzo Ci dziekuję. O to mi chodziło
OpenOffice 4.1 Windows 11pro
ODPOWIEDZ