Samoaktualizujące sie etykiety

Użytkowanie edytora dokumentów
ZawszeSam
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 28, 2023 10:02 am

Samoaktualizujące sie etykiety

Post autor: ZawszeSam »

Hej.
Chciałem sobie stworzyć samoaktualizujące się etykiety tak żeby po wejściu w nie data zmieniała się samodzielnie. O ile to mi się udało nie mogę poradzić sobie z jedną rzeczą. W dacie potrzebuje żeby miesiąc był kolejną literą alfabetu styczeń = A, luty = B itd. Czyli dla przykładu po otworzeniu dokumentu 28.10.2023 chciałbym żeby wpisana na nim data sama się ustawiła na 29.J.2023 (29 bo chce je sobie tworzyć z wyprzedzeniem) czyli otwierając ten dokument 31.10.2023 chce zobaczyć 01.K.2023. Jeżeli ktoś wie jak to ustawić bardzo proszę o podpowiedź. Próbowałem dobierać różne formaty przy wstawianiu daty ale żaden nie jest tym czego szukałem.
Ostatnio zmieniony wt lis 07, 2023 11:32 am przez ZawszeSam, łącznie zmieniany 2 razy.
Open Office Writer 6.2.5.2 na Windows 10
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: Samoaktualizujące sie etykiety

Post autor: tomeh »

Ale dlaczego 10 miesiąc czyli październik to K jak styczeń to A? Wyszło by mi 11 czyli listopad na K jak by liczyć tak bez Ą i Ę. A 10 na J.

Sam jestem ciekawy czy tak się da, choć w innym celu niż etykieta. Bo to by było mieszanie daty z innymi danymi w jednym ciągu. Co innego w calc gdzie komórki są zależne i mogą mieć formułę (choć nie w jednej komórce), a tutaj samemu jestem ciekawy, czy tak się uda w tekstowym.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
ZawszeSam
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 28, 2023 10:02 am

Re: Samoaktualizujące sie etykiety

Post autor: ZawszeSam »

tomeh pisze: ndz lis 05, 2023 12:42 am Ale dlaczego 10 miesiąc czyli październik to K jak styczeń to A? Wyszło by mi 11 czyli listopad na K jak by liczyć tak bez Ą i Ę. A 10 na J.
Zwykłe niedopatrzenie i pomyłka z mojej strony ale sens zachowany. Dziękuje za zauważenie.
Open Office Writer 6.2.5.2 na Windows 10
ODPOWIEDZ