Przycinanie się dokumentu tekstowego [SOLVED]

Użytkowanie edytora dokumentów
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Przycinanie się dokumentu tekstowego [SOLVED]

Post autor: tomeh »

Dzień dobry, niedawno przeniosłem się na nowy komputer i wykonałem nową instalację Libre Office.

Mam o wiele silniejszy komputer niż poprzednio i problem występuje tylko z Libre Office writer.

Jak piszę jakiś tekst jest normalnie. Ale gdy klikam prawym na test z błędem - to w Writer powstaje chwilowe przycięcie takie na 1 sek. I dopiero potem pojawia się lista proponowanych słów.

Także jak klikam w dowolne menu na górze plik - narzędzie - edycja - widok - to zanim rozsunie się zbiór tych opcje - ponownie jest to 1 sek przycięcie i potem pojawia się okno. Jak jadę kursorem z klikiem na jakieś z tego menu to będzie przycięcie 1 sek na każdym z tych opcji zanim lista się rozwinie - szare pole kontur opcji przycięcie 1 sek i pojawienie się tych opcji.

Podobnie jest w calc z tego co widzę co do opcji i przycięcia podczas ich rozwijania.

Może ktoś ma pomysł o co chodzi, na poprzednim urządzeniu nie było tego problemu. W każdym innym programie po za Libre Office także nie ma tego problemu.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 03, 2023 4:29 pm przez tomeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Przycinanie się dokumentu tekstowego

Post autor: Jermor »

Nie mam tego problemu więc nie wiem, czy na pewno dobrze ci podpowiem.
W LibreOffice umieszczone opcje związane z grafiką: "Narzędzia -> Opcje -> Widok -> Wyjście graficzne". Może w tym tkwi problem. Ale to tylko sugestia, że tu może być rozwiązanie problemu.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: Przycinanie się dokumentu tekstowego

Post autor: tomeh »

Oj tego się nie spodziewałem. Nawet nie wiem co to za opcje. Wyłączyłem zgodnie z tym co poradziłeś i szok - działa teraz płynnie. Wyłączyłem wszystko wraz z przyspieszeniem sprzętowym w tym miejscu. Teraz działa wszystko normalnie i gładko.

Ogromnie dziękuję Panu za pomoc. Już myślałem, że będzie trzeba robić reinstalacje czy coś takiego programu.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Przycinanie się dokumentu tekstowego [SOLVED]

Post autor: Jermor »

Cieszę się, że problem zniknął.
Jest jednak jeszcze jedna uwaga, na forum nie można wstawiać linków reklamowych, a chyba taki jest zamieszczony w twojej stopce. Nasz szef @Jan_J jest czuły na takie zachowania, więc raczej go usuń.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ