ROZDZIELENIE KOMÓREK NA POJEDYNCZE WIERSZE

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
hezer
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 23, 2020 2:47 pm

ROZDZIELENIE KOMÓREK NA POJEDYNCZE WIERSZE

Post autor: hezer »

Dzień dobry,
mam plik z raportami, który jest skonstruowany w taki sposób, że poszczególne komórki zawierają wartości oddzielone znakiem nowej linii.
W jaki sposób najłatwiej ten plik poprawić w taki sposób by każda wartość była w osobnym wierszu.

W załączniku screen, który obrazuje problem i efekt jaki muszę uzyskać.
Załączniki
ocalc.jpg
ocalc.jpg (62.02 KiB) Przejrzano 388 razy
OpenOffice 4.1.7 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: ROZDZIELENIE KOMÓREK NA POJEDYNCZE WIERSZE

Post autor: Jermor »

Zanim ktoś ci odpowie.
Nie prościej było na końcu postu załączyć ten twój przykład jako plik?
Teraz każdy, kto chciałby ci pomóc musi sobie zrobić taki układ w arkuszu.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: ROZDZIELENIE KOMÓREK NA POJEDYNCZE WIERSZE

Post autor: Jermor »

Chciałbym zapytać, czy ten problem jest do wykonania jeden raz, czy też taki rodzaj zestawień będziesz dostawał i za każdym razem musisz go porozdzielać?
W przykładzie zamieściłeś trzy wiersze takich danych. Ile ich może być docelowo?
Ile wierszy "wewnętrznych" w komórce należy się spodziewać?
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
hezer
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 23, 2020 2:47 pm

Re: ROZDZIELENIE KOMÓREK NA POJEDYNCZE WIERSZE

Post autor: hezer »

Przepraszam za samego screena bez pliku. Jestem tu nowy i myślałem, że pytam o jakiś banał, który nie będzie wymagać operacji na pliku (bardziej liczyłem na odpowiedź typu. musisz kliknąć przycisk Y w menu).

Jeżeli chodzi o przykład, który podałem to znalazłem dość łopatologicznie rozwiązanie - kopiuje kolumny przez notatnik i wklejam ponownie w plik. Jeżeli kopiuje kolumny razem to plik się rozjeżdża, ale jeżeli najpierw skopiuje i wkleję kolumnę nr 1, a potem kolumnę nr 2 to nie gubią one swoich miejsc i wszystko działa.

Problem jest inny - podany przykład nie uwzględnił kluczowej rzeczy. Tam są inne kolumny, które nie mają wierszy 'wewnętrznych' (mają normalne wiersze) i ich zawartość musi być powielona we wszystkich powstałych pustych wierszach pomiędzy.

W załączniku przesyłam plik z przykładem i tym jak potrzebuje go przerobić.

Odpowiadając na pytania:
1. To nie jest jednorazowe. Plik zawsze ma tą samą strukturę, ale jest aktualizowany o nowe wiersze, które również muszą być tak przerobione. Czyli np. jak dziś go przerobię to za tydzień/dwa już będzie nieaktualny o nowe wiersze więc muszę nowy plik od nowa przerobić.
2. Wierszy danych jest obecnie 17.000 i stale rośnie.
3. Wierszy wewnętrznych jest od 1 do 20.
Załączniki
PRZYKŁAD.ods
(10.63 KiB) Pobrany 46 razy
OpenOffice 4.1.7 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: ROZDZIELENIE KOMÓREK NA POJEDYNCZE WIERSZE

Post autor: Jermor »

Zrozumiałem to tak: Zawsze dostajesz cały nowy plik, który musisz zreorganizować. To nie jest coś takiego, że dostajesz tylko to, co należy dopisać do poprzednio posiadanego pliku?
Kluczowe w tym momencie kolumny, C i D, zawierają odpowiednio: pojedyncze litery (w kolumnie C) i, no właśnie, skoro wierszy może być do 20, to chyba co najwyżej dwucyfrowe liczby (w kolumnie D)?
Struktura jest zawsze taka sama, czyli wykorzystuje się tylko 6 kolumn, od A do F a o liczbie powstających wierszy decyduje ta komórka C lub D, która zawiera więcej wierszy.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ