Zmiana OpenOffice 4.0.1 na nowszy

Wspólnie dbajmy o jakość OpenOffice. Używajmy wersji testowych, zgłaszajmy błędy, czuwajmy nad poziomem tłumaczeń
Pimar
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 23, 2010 3:50 pm

Zmiana OpenOffice 4.0.1 na nowszy

Post autor: Pimar »

1. Chciałbym zmienić pakiet OO 4.0.1 na nowszy. Który wybrać? Zależy mi na stabilnej wersji, z polskim interfejsem i polskim plikiem Pomocy.
2. Poziomy nagłówków w Nawigatorze edytora Writer. W OO 4.0.1 liczba wyświetlonych poziomów (od 1 do 10) dotyczy od razu całego dokumentu. Nie można rozwinąć tylko wybranego nagłówka, pozostawiając pozostałe na poziomie 1 (brakuje mi takiej opcji w rozbudowanych dokumentach). Tak jak można to robić w rejestrze Windows. Czy w nowszych wersjach OO jest to możliwe?
ApacheOpenoffice 4.0.1, Windows 7
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Zmiana OpenOffice 4.0.1 na nowszy

Post autor: Jermor »

Wybór programu, to zawsze problem indywidualny. Skoro jednak pytasz, to sugeruję stabilną wersję LibreOffice 7.4.7. Ta wersja jest wskazywana jako stabilna na oficjalnej stronie pobierania: https://www.libreoffice.org/download/do ... breoffice/
Spełnia warunki, jakie wymieniłeś w pkt. 2.
Co do punktu 1. Interjejs jest polski, słowniki są polskie, plik pomocy także jest polski, tylko że jest tu jedno ale. Współpracownicy przestali nadążać z tłumaczeniami i trafiają się fragmenty nieprzetłumaczone. Da się z tym żyć.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Pimar
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 23, 2010 3:50 pm

Re: Zmiana OpenOffice 4.0.1 na nowszy

Post autor: Pimar »

A która z nowszych wersji OpenOffice spełnia moje warunki?
ApacheOpenoffice 4.0.1, Windows 7
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Zmiana OpenOffice 4.0.1 na nowszy

Post autor: Jermor »

W ostatniej wersji Apache OpenOffice, czyli 4.1.14, nie ma oczekiwanej przez ciebie możliwości. Opcjami nawigatora można zażądać wyświetlania poziomów tekstu, ale w całym dokumencie, czyli chyba tak jak to masz obecnie. Wobec praktycznie kosmetycznych zmian w całym pakiecie nie ulegały też, jak sądzę, zmiany w systemie pomocy.
Nie jestem intensywnym użytkownikiem Writera, ale z lektury opisywanych zmian we wprowadzanych wersjach wnioskuję, że w LibreOffice poza zmianami typu naprawienia czegoś, co działało wadliwie nastąpiły także poważne zmiany jakościowe. O zmianach wprowadzonych w sugerowanej przeze mnie wersji przeczytasz np. tutaj; https://wiki.documentfoundation.org/ReleaseNotes/7.4. Oczywiście wszystko, co dotychczas robiłeś w AOO nadal działa w LibreOffice.
Ujmę to tak, masz wersję 4.0.1, na stronie https://blogs.apache.org/OOo/ możesz zobaczyć historię zmian programu, którego używasz.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ