Libreoffice zamyka sie błędem - wybucha

Użytkowanie edytora dokumentów
szeptun
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:39 pm

Libreoffice zamyka sie błędem - wybucha

Post autor: szeptun »

Witam,

To, co poniżej, jest przećwiczone dwukrotnie, więc efekt jest powtarzalny.
LibreOffice, po instalacji najpierw w wersji 64bit, odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu 32bit, od czasu do czasu "wybucha" - zamyka się po dłuższym zawieszeniu. Wersja 32bitowa potrzebna jest mi do modułu Languagetool, który działa pod 32bitową Javą.

Czy jest jakiś deinstalator, który dokładnie czyści wszystkie wpisy po wersjach zarówno 32bit i 64bit? (Niektóre antywirusy na przykład mają takie dodatkowe deinstalatory.) Nie chce mi się reinstalować Windowsa z tego powodu, a teraz to bardzo utrudnia pracę, a czasem i tracę zapisane dane.

Pozdrawiam
Andy
Libreoffice 7.5.3.2 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Libreoffice zamyka sie błędem - wybucha

Post autor: Jermor »

Jeśli używasz aplikacji zarówno 64- jak i 32-bitowych powinieneś zainstalować obie wersje Javy.
Pracuję na systemie 64-bitowym z libreOffice 64-bitowym i zainstalowanym LanguageTool, także do przeglądarek 64-bitowych.
A jkeśli chodzi o całkowite wyzerowanie LibreOffice lub Apache OpenOffice, to należy usunąć także profil użytkownika. W systemie Windows 10 jest on w C:\Users\Użytkownik\AppData\Roaming\LibreOffice
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
szeptun
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:39 pm

Re: Libreoffice zamyka sie błędem - wybucha

Post autor: szeptun »

A czy nie pozostają choćby w rejestrze jakieś wartości po wersji 32bit?

Chcę używać rozszerzenia, a nie serwera Languagetool w nowej wersji, bo w tym drugim nie znalazłem sposobu na ustawienia poszczególnych opcji jak w pierwszym, np nie mogę włączyć podkreślania powtarzających się w zdaniu wyrazów, a to dla mnie zasadnicza wartość LT.

Usunąłem profil, przeinstalowałem i zobaczymy, czy nadal LO będzie wybuchał. Jeśli tak, wracam do OpenOfiice.
Libreoffice 7.5.3.2 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Libreoffice zamyka sie błędem - wybucha

Post autor: Jermor »

Nie wiem o pozostałości czego ci chodzi. Ja także nie chciałem serwera LT i zainstalowane mam rozszerzenie 6.0.
I mam obie Javy.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
szeptun
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:39 pm

Re: Libreoffice zamyka sie błędem - wybucha

Post autor: szeptun »

Po usunięciu profilu nadal wybucha.
Przechodzę na OpenOffice.
Libreoffice 7.5.3.2 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Libreoffice zamyka sie błędem - wybucha

Post autor: Jermor »

No to jeszcze pamiętaj o tym, o czym już wiele razy tu pisałem, wersja 7.5 jest ciągle wersją "fresh". Pisał też o tym @Jan_J. Na polskiej stronie LibreOffica ciągle wersje "fresh" są sygnalizowane jako stabilne. Na stronie TDF o wersji "fresh" jest następujący komunikat: "If you're a technology enthusiast, early adopter or power user, this version is for you!".
To jednak nie znaczy, że twój problem jest związany z tą wersją.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ