Dokument tylko do odczytu-nic nie działa.

Użytkowanie edytora dokumentów
wujekdzo
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 07, 2023 8:37 pm

Dokument tylko do odczytu-nic nie działa.

Post autor: wujekdzo »

Witam.
Mam problem, ni z gruchy ni z pietruchy nie mogę otworzyć dokumentu w celu edycji, stało się to samo z siebie, dokument jest co prawda w formacie .doc ale jeszcze niedawno nic nie stało na przeszkodzie by można było go edytować, teraz nie da rady. Nie pomaga zapisanie z nową nazwą. Dokument nie jest oznaczony jako tylko do odczytu we właściwościach ani opcjach openoffice. Nie mam już pomysłu.
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Dokument tylko do odczytu-nic nie działa.

Post autor: Jermor »

Pamiętaj, że udzielane odpowiedzi opierają się także na informacji podanej w stopce twojego postu. Tę określa się w zarządzaniu własnym kontem, w zakładce "Profil" i pozycji "Podpis". Masz tam wpis "OpenOffice 3.1 na Windows Vista" co chyba nie odpowiada prawdzie. Czyli nie wiemy, jakiego pakietu używasz i na jakiej wersji Writera pracujesz.
Nie możesz otworzyć dokumentu (jest jakiś komunikat?) czy dokument się otwiera, a nie możesz niczego wpisać (jest jakiś komunikat?).
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
wujekdzo
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 07, 2023 8:37 pm

Re: Dokument tylko do odczytu-nic nie działa.

Post autor: wujekdzo »

Mam najnowszą wersję.
Dokument się otwiera nie da się go edytować w żadne sposób.
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Dokument tylko do odczytu-nic nie działa.

Post autor: Jermor »

Specjalnie napisałem jak zmienić podpis we własnej stopce. Ale cóż...
Oprogramowanie powszechnie nazywane openoffice, to w gruncie rzeczy wiele pakietów wywodzących się z OpenOffice.org. Najbardziej znanym jest następca pierwowzoru (firmy Star Division), czyli obecnie Apache OpenOffice. W nim jego ostatnia wersja to 4.1.14. Jest to jednak produkt w stałej, można powiedzieć, stagnacji i wobec zawirowań jakie zaszły w historii właścicielskiej tego pakietu, pojawił się nowy gracz The Document Foundation, który powołał do życia produkt o nazwie LibreOffice. Tu są dwie wersje najnowsze. Dla entuzjastów nowości dostępna jest wersja 7.5.1, natomiast dla zwolenników stabilności 7.4.5 (to informacje na dzień pisania tego postu). Niezależnie od tych pakietów na rynku istnieją także różne mutacje tego oprogramowania, np. OpenOfficePL oraz wiele mutacji pod system Linux. Z nieznanych mi powodów wielu nowych użytkowników, teraz rejestrujących się na forum, ma w podpisie wprowadzone to, co i ty, mimo że Vista już dość dawno odeszła do lamusa, a powszechnie używana nazwa "openoffice" nie wyjaśnia jakiego produktu używa forumowicz.
A z twoim problemem: skoro dokument się załadował, to powinna być gdzieś informacja sygnalizująca, że jest on tylko do odczytu albo inna mówiąca, że dokument jest zablokowany. I co dokładnie oznacza: "nie da się go edytować"? Nie możesz wprowadzić żadnego tekstu, czy też możesz wprowadzić tekst, ale nie możesz zapisać zmian? A co by się stało, gdybyś skopiował zawartość całego dokumentu i wkleił go do nowego, pustego?
Bo właściwie nie wiadomo jak odtworzyć twoje zdarzenie.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
wujekdzo
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 07, 2023 8:37 pm

Re: Dokument tylko do odczytu-nic nie działa.

Post autor: wujekdzo »

W sumie to już sobie poradziłem, dokument otwarłem u osoby która ma worda,zapisałem i teraz po otwarciu w openofice działa.
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
ODPOWIEDZ