Automatyczne uwierzytelnianie po uruchomieniu

Użytkowanie programu bazodanowego
MichalElo
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 03, 2022 9:26 pm

Automatyczne uwierzytelnianie po uruchomieniu

Post autor: MichalElo »

Dzień dobry wszystkim,
Pracownicy w firmie potrzebują otwierać raporty zawierające potrzebne im dane. Dane znajdują się w bazie danych Firebird. Doszedłem do momentu w którym podłączyłem się do bazy danych przez dodatek ODBC i za pomocą kwerendy ściągam odpowiednie dane. Dodatkowo mam makro, które po uruchomieniu pliku Base automatycznie otwiera raport poprzez writera (nie wiem czy to makro działa, ale jest szansa ;) ). Problem polega na tym, że baza jest zabezpieczona hasłem i za każdym razem po uruchomieniu Base i próbie odświeżenia danych program woła hasło.
Ogólnie jako, że będzie około 12 różnych raportów wymyśliłem pewien schemat działania, aby nie wymagało to działania użytkownika.
1. Odpowiedni plik Base z raportem byłby umieszczony na serwerze, plik wsadowy .bat, poprzez harmonogram o określonej godzinie otwierałby program Base, który automatycznie otwierałby raport, a ten raport za pomocą makra zapisywałby się w odpowiednim miejscu. Więc w tym przypadku potrzebowałbym rozwiązanie które automatycznie wpisuje hasło do połączenia z bazą?
2. Innym rozwiązaniem na które liczyłem od początku byłoby zmodernizowanie widoku Base. Więc pracownik uruchamiałby plik Base, wpisywał hasło i uruchamiał raport. Użytkownicy nie mogą mieć dostępu do innych danych i ustawień. Jednym zdaniem po uruchomieniu powinna być widoczna tylko ikona "Raport", nic więcej. Może jest jakiś sposób aby zmodernizować widok programu poprzez jakiś plik konfiguracyjny, makro nie wiem?
Nie ukrywam, że pierwszy zamysł byłby dla mnie dużo lepszy
LibreOffice 7.2 / windows 10 pro
ODPOWIEDZ