Lista wypunktowana zamiast pauzy.

Użytkowanie edytora dokumentów
Jendrass
Posty: 31
Rejestracja: ndz maja 19, 2019 12:17 pm

Lista wypunktowana zamiast pauzy.

Post autor: Jendrass »

W tekście zamiast pauz mam listę wypunktowaną.
Jak można zamienić to na pauzy?
Czy jest to możliwe?
Szukałem rozwiązania w necie ale tam jest tylko zamiana na inny rodzaj lub usunięcie.
Może źle formułuję zapytania.
Nie potrafię znaleźć kodu wypunktowania.
Załączam przykładowy tekst.
Załączniki
lista.odt
(13.4 KiB) Pobrany 52 razy
LibreOffice 7.3.5, Windows 7
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Lista wypunktowana zamiast pauzy.

Post autor: Jermor »

U mnie po otwarciu twojego dokumentu we Writerze wygląda to tak:
obraz_2023-01-24_211517872.png
obraz_2023-01-24_211517872.png (4.18 KiB) Przejrzano 491 razy
czyli tak jak powinno być?
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lista wypunktowana zamiast pauzy.

Post autor: Jan_J »

Jak rozumiem, @Jendrass ma pauzy jako punktory w liście formatowanej ulotnie (zapewne z przycisku, bez stylów), a chciałby, żeby znalazły się bezpośrednio w tekście jako kreski dialogowe.
Ja tego nie umiem zrobić półautomatycznie, korzystając tylko z interfejsu użytkownika.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Jendrass
Posty: 31
Rejestracja: ndz maja 19, 2019 12:17 pm

Re: Lista wypunktowana zamiast pauzy.

Post autor: Jendrass »

Jan_J pisze: wt sty 24, 2023 10:59 pm Jak rozumiem, @Jendrass ma pauzy jako punktory w liście formatowanej ulotnie (zapewne z przycisku, bez stylów), a chciałby, żeby znalazły się bezpośrednio w tekście jako kreski dialogowe.
Ja tego nie umiem zrobić półautomatycznie, ale korzystając tylko z interfejsu użytkownika.
Dokładnie tak.
Chciałbym listę wypunktowania zastąpić jakimkolwiek znakiem. Mógłbym wówczas np. zamienić "długą kreskę" na półpauzę

@Jermor - tak, u mnie to wygląda tak jak u Ciebie - ale nie potrafię tego zamienić.
W dodatku ta pauza "punktor" jest graficznie inna niż pauza "z klawiatury" parę znaków dalej...
LibreOffice 7.3.5, Windows 7
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Lista wypunktowana zamiast pauzy.

Post autor: Jermor »

Ta pauza (punktor) to znak EM DASH (kod U+2014).
We Writerze listy także mają przypisane swoje style. W twoim załączonym przykładzie ta lista utworzona jest stylem WWNum1.
Wywołaj "Style-> Zarządzaj stylami" albo wybierz "Style" z panelu bocznego. Przejdź do zakładki "Style list", kliknij prawym przyciskiem myszki nazwę stylu i wybierz "Modyfikuj...".
Przejdź do zakładki "Dostosowanie" i tam na pozycji "Znak" wybierz potrzebny znak.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ