Libre office nie wykonuje funkcji po zmianie jakiegolowiek parametru

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
krzychum
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 27, 2017 3:27 pm

Libre office nie wykonuje funkcji po zmianie jakiegolowiek parametru

Post autor: krzychum »

w komórce mam wprowadzona funkcję: =JEŻELI($A3<>"7";LEWY($G3;7);JEŻELI(LUB(LEWY($G3;3)="111";LEWY($G3;7)="112-135");"610-001";"610-002")) która działa poprawnie i zwraca żądaną wartość
ale jeżeli chcę zmienić w tej funkcji cokolwiek np zmienić PRAWY na LEWY albo adres w formule np z $A2<>"7" na $A2<>"8" albo wstawić jakąkolwiek nową nawet prostą funkcję to nie wykonuje funkcji tylko wyświetla formułę
po skopiowaniu starej formuły działa ponownie ok
dotyczy to wszystkich komórek - nie akceptuje zmian w treści formuł
Libre office Wersja: 5.2.4.2 (x64)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Libre office nie wykonuje funkcji po zmianie jakiegolowiek parametru

Post autor: Jermor »

Słabo to opisałeś. Objawy pasują do sytuacji, gdy komórki, w których tworzysz formułę mają przypisane formatowanie: "Tekst".
Kiedyś już o tym pisałem. Gdy utworzymy formuły w standardowym arkuszu, a dopiero potem nadamy komórkom formatowanie "Tekst", to formuły będą działały, dopóki nie spróbujemy czegoś poprawić, bo wtedy zadziała właściwość, że komórka sformatowana jako tekst musi zawierać tekst i "poprawka" sprawi, że całość będzie już tekstem. Niestety nie działa to w drugą stronę. To znaczy, jeśli przywrócimy formatowanie standardowe, to przywrócone do stanu pierwotnego zostaną tylko komórki "nieruszane". Te, w których wprowadziliśmy poprawki nie staną się już formułą, mimo że mają formalnie poprawny zapis. Trzeba je wprowadzić ponownie. Takie poprawione formuły można skopiować i wkleić ponownie, ale skopiować należy je w wierszu wprowadzania i w nim od razu wkleić.

Tylko że w takim razie nie pasuje mi tutaj to zdanie:
krzychum pisze: śr lis 02, 2022 2:35 pm po skopiowaniu starej formuły działa ponownie ok
chyba że pisząc o "skopiowaniu" masz na myśli operację "Cofnij" (CTRL+Z).
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
krzychum
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 27, 2017 3:27 pm

Re: Libre office nie wykonuje funkcji po zmianie jakiegolowiek parametru

Post autor: krzychum »

Dzięki, o to właśnie chodziło
Libre office Wersja: 5.2.4.2 (x64)
ODPOWIEDZ