Korespondencja seryjna z grafiką

Użytkowanie edytora dokumentów
panbaryla
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 14, 2011 11:29 am

Korespondencja seryjna z grafiką

Post autor: panbaryla »

Wykonałem na próbę prosty arkusz który będzie bazą dla karty kanban
Muszę zrobić plik seryjny z tym, że w jednym z pól znajduje się hiperłącze do pliku grafiki (każdy rekord ma oddzielną grafikę).
Jak można wstawić to pole aby pokazywała się właściwa grafika w plikach wynikowych a nie adres grafiki?

Chodzi mi o coś takiego, tu film z tym, że jest to pokazane na Wordzie https://www.youtube.com/watch?v=R80l8rEa1lQ

Z góry dziękuję za pomoc
Załączniki
baza_kart_kanban.ods
(13.61 KiB) Pobrany 71 razy
kanban.odt
(17.38 KiB) Pobrany 74 razy
Libre Office, wersja: 7.3.5.2
Debian GNU/Linux 64 bit
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 516
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: Korespondencja seryjna z grafiką

Post autor: Rafkus »

Kiedyś chciałem zrobić coś podobnego i szczerze mówiąc nie udało mi się tego celu osiągnąć w ten sposób. Zrobiłem to w nieco inny sposób - przy pomocy Base. Na początku stworzyłem wiec nową bazę danych której źródłem danych był arkusz kalkulacyjny. Stworzona tak baza jest tylko do odczytu. Przy jej pomocy stworzyłem Raport z obiektami graficznymi. Ważne jest aby właściwie podać położenie obrazów, definiujemy je według położenia bazy danych :
* jeśli obraz znajduje się w tej samej lokacji co stworzona baza to wystarczy podać tylko nazwę pliku (np.: papryk.png)
* jeśli obraz znajduje się w folderze leżącym w tej samej lokacji co stworzona baza to trzeba podać nazwę folderu/nazwę pliku (np.: obrazy/pierniki0.png)
* jeśli obraz znajduje się w jakimś folderze nadrzędnym to należy nazwę zdjęcia poprzedzić znakami ../ przykładowo: ../pierniki2.jpg

Zrobiłem to samo z twoim plikiem, otrzymany raport w załączniku.
Załączniki
kanban2.odt
(17.34 KiB) Pobrany 74 razy
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
panbaryla
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 14, 2011 11:29 am

Re: Korespondencja seryjna z grafiką

Post autor: panbaryla »

Dziękuję! :)

Z poszukiwaniem rozwiązania szedłem też w tym kierunku. Brak możliwości edycji takiej bazy mnie wstrzymał, wiec napisałem sobie na szybko prostą bazę w postgresql i spiąłem ją z Basem, tak aby upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Mieć proste narzędzie do gospodarki magazynowej i jednocześnie do generowania kart kanban.
Dziękuję za pomoc.
Libre Office, wersja: 7.3.5.2
Debian GNU/Linux 64 bit
ODPOWIEDZ