[SOLVED] Wyświetlanie Formuły zamiast Wartości

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
Calcovy
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2022 2:38 pm

[SOLVED] Wyświetlanie Formuły zamiast Wartości

Post autor: Calcovy »

Jest to mój pierwszy post więc Witam Wszystkich Serdecznie!

Mam dwa problemy które są ze sobą powiązane.
1) Ostatnio zmieniło mi się wyświetlanie komórek z wartości na formułę. Wiem że można to szybko zmienić za pomocą skrótu CTRL+~, ale chciałbym żeby domyślnie po uruchomieniu programu były widoczne wartości jak było wcześniej.
2) Gdy chcę skopiować wartość komórki do innego programu np. Notatnika wkleja się jej formuła. W notatniku nie ma opcji Wklej specjalnie ani nic takiego. Wcześniej kopiowała się wartość.

Oba problemy pojawiły się jednocześnie. Pewnie to tylko kwestia zmiany czegoś w ustawieniach czego za pierona nie mogę znaleźć :crazy:

Z góry dziękuję za pomoc
Ostatnio zmieniony pt wrz 30, 2022 4:54 pm przez Calcovy, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice Calc 7.3.0.3
Windows 7
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 513
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: Wyświetlanie Formuły zamiast Wartości

Post autor: Rafkus »

Zobacz w opcjach programu (menu Narzędzia ---> Opcje ---> Widok) czy nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji Formuły.
Opcje.png
Opcje.png (41.8 KiB) Przejrzano 859 razy
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Wyświetlanie Formuły zamiast Wartości

Post autor: Jermor »

Wydaje mi się, że jest to jakaś niedoróbka.
Oto co obserwuję:
  • gdy w "Narzędzia -> Opcje -> LibreOfficeCalc -> Widok -> Wyświetl" zaznaczę "Formuły", to podczas kopiowania do notatnika przenoszone są formuły, nawet jak w pewnym momencie zmienię sposób wyświetlania komórek kombinacją CTRL+~.
  • Gdy w tych opcjach wyłączę widok formuł, to kopiują się wyniki nawet gdy w pewnym momencie przełączę sposób wyświetlania kombinacją CTRL+~
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Calcovy
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2022 2:38 pm

Re: Wyświetlanie Formuły zamiast Wartości

Post autor: Calcovy »

Rafkus pisze: pt wrz 30, 2022 4:13 pm Zobacz w opcjach programu (menu Narzędzia ---> Opcje ---> Widok) czy nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji Formuły.
Opcje.png
Sprawdziłem i Formuły były odznaczone. Coś mnie jednak podkusiło i zaznaczyłem, zapisałem a potem ponownie odznaczyłem i zapisałem.
Problem minął, już się kopiują wartości. Wygląda na to że to zwiecha programu.

Bardzo dziękuję za pomoc!
LibreOffice Calc 7.3.0.3
Windows 7
Calcovy
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2022 2:38 pm

Re: Wyświetlanie Formuły zamiast Wartości

Post autor: Calcovy »

Jermor pisze: pt wrz 30, 2022 4:26 pm Wydaje mi się, że jest to jakaś niedoróbka.
Oto co obserwuję:
  • gdy w "Narzędzia -> Opcje -> LibreOfficeCalc -> Widok -> Wyświetl" zaznaczę "Formuły", to podczas kopiowania do notatnika przenoszone są formuły, nawet jak w pewnym momencie zmienię sposób wyświetlania komórek kombinacją CTRL+~.
  • Gdy w tych opcjach wyłączę widok formuł, to kopiują się wyniki nawet gdy w pewnym momencie przełączę sposób wyświetlania kombinacją CTRL+~
Sprawdziłem również u siebie. Sytuacja wygląda tak samo. Jakby zmiana CTRL + ~ było tylko zmiana podglądu bez wpływu na wartość kopiowaną.
U mnie jednak w Opcjach widoku Formuły były odznaczone a mimo to kopiowały się właśnie one zamiast wartość.
Metoda "Włącz, Wyłącz" jak zawsze pomogła w większości problemów :D

Jeszcze raz dziękuję za udzieloną pomoc.
LibreOffice Calc 7.3.0.3
Windows 7
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: [SOLVED] Wyświetlanie Formuły zamiast Wartości

Post autor: Jermor »

Były odznaczone, bo życie CTRL+~ zmienia stan tego okienka, ale nie wpływa już na kopiowanie.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ