Problem z nagłówkami[SOLVED]

Użytkowanie edytora dokumentów
Waldek77
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 30, 2019 12:29 pm
Lokalizacja: Kraków

Problem z nagłówkami[SOLVED]

Post autor: Waldek77 »

Witam,mam problem z tzw "nagłówkiem".

Na pierwszej stronie zaznaczyłem opcję:"wstaw nagłówek" i wszystko byłoby dobrze,do momentu,kiedy przeszedłem z tekstem na drugą stronę.
Ów "nagłówek" włączył/wstawił się automatycznie,choć go tam nie chce.

Kiedy klikam na opcję wyłączenia,kasują mi sie obydwa nagłówki,w tym ten na pierwszej stronie,który musi zostać...

Czy ktoś zetknął się może z podobnym problemem i wie jak to rozwiązać?
Ostatnio zmieniony czw paź 10, 2019 6:27 pm przez Waldek77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Problem z nagłówkami

Post autor: Jermor »

Z tym problemem styka się każdy. Istotą nagłówka jest to, że po jego włączeniu pojawi się on na każdej kolejnej stronie danego stylu strony.
Jedynym "ustępstwem" w powtarzalności nagłówka (dotyczy to także stopek) jest to, że można zdefiniować inny nagłówek dla stron parzystych i inny dla nieparzystych. Dodatkowo, jeśli używasz LibreOffice możesz wyłączyć efekt nagłówka na pierwszej stronie.
Jak już wspomniałem nagłówki i stopki pojawiają się (jeśli są włączone) na wszystkich stronach o takim stylu w jakim je włączono.
W Writerze zdecydowana większość użytkowników pisze swoje dokumenty w stylu strony "Domyślnie" (to nazwa podstawowego stylu w Apache OpenOffice) albo "Domyślny" (to nazwa podstawowego stylu w LibreOffice).
Jeśli jest tak, że chcesz utworzyć nagłówek tylko na pierwszej stronie (co jest właściwie ewenementem, gdyż większość zazwyczaj wymaga aby nagłówek występujący na wszystkich stronach dokumentu nie pojawiał się na stronie pierwszej), to pierwszej stronie swojego dokumentu musisz przypisać inny styl, i w tym własnie stylu zdefiniować nagłówek. W Writerze twórcy udostępnili przeznaczony na takie sytuacje styl o nazwie "Pierwsza strona". Przejdź zatem do pierwszej strony twojego dokumentu i przypisz jej styl "Pierwsza strona" i dopiero wtedy zdefiniuj w niej nagłówek.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Waldek77
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 30, 2019 12:29 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z nagłówkami

Post autor: Waldek77 »

Dziękuję za wyjaśnienie :super:
ODPOWIEDZ