Reguła PayPal-Kursy Walut - Prośba

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
canhcam1023
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 07, 2018 7:14 am

Reguła PayPal-Kursy Walut - Prośba

Post autor: canhcam1023 »

Dzień dobry,
mam prośbę odnośnie podpowiedzi przy tworzeniu reguły, która przeliczałaby transakcje walutowe z PayPal-a według kursów walut. Utrudnieniem dla mnie jest to, że w danym dniu tych transakcji jest kilka. Jak stworzyć regułę, która obliczałaby transakcje według dat. Aktualnie mam dwie tabele dane z PayPal w formacie Data Nazwisko Wpływ oraz kursy walut Data Waluta. Próbowałem z funkcją LICZ.JEŻELI ale poległem.... Z góry dziękuję za pomoc
OpenOffice 3.1 tr??n Windows Vista
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2258
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Reguła PayPal-Kursy Walut - Prośba

Post autor: Jermor »

Po pierwsze pytanie - czy rzeczywiście ciągle korzystasz z wersji 3.1? Obecnie dostępną jest 4.1.5.
Podsyłam ci plik wykonujący obliczenia. W arkuszu "Transakcje" wpisujesz zdarzenie transakcji. W wierszu dla nowej transakcji musisz skopiować trzy ostatnie komórki z poprzedzającego wiersza. Symbol waluty wpisujesz albo wybierasz po kliknięciu komórki, z rozwijanej listy. Transakcje nie muszą być wprowadzane narastająco wg dat, jednak żadna z nich nie może być wcześniejsza niż pierwsza (najstarsza) data w arkuszu "Kursy".
W arkuszu "Kursy" dopisujesz kursy w miarę potrzeb. Nowy wiersz musisz utworzyć przed wskazanym wierszem. Pozycja PLN z oczywistym kursem 1 jest utworzona po to aby nie komplikować sobie formuł.
Załączniki
Kursy walut.ods
(12.59 KiB) Pobrany 107 razy
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ