Grupowe otwierania plików OOo pod Windows 7

Wspólnie dbajmy o jakość OpenOffice. Używajmy wersji testowych, zgłaszajmy błędy, czuwajmy nad poziomem tłumaczeń
Grzegorz
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 01, 2009 6:36 pm

Grupowe otwierania plików OOo pod Windows 7

Post autor: Grzegorz »

Zwracam się z prośbą o potwierdzenie problemu, jaki zaobserwowałem testując polską wersję OpenOffice.org 3.2 RC5, dotyczący grupowego otwierania plików.

Wymagania:
- OpenOffice.org 3.2 (wersja finalną lub kandydująca RC5)
- Windows 7
- Uprawnienia administratorskie niezbędne podczas instalacji.

Opis problemu/kroki do jego powtórzenia:
- Utwórz folder zawierający polskie znaki, np. "Łódź się nie krętą dróżką, któraś".
- Następnie zapisz w nim kilka plików OOo, najlepiej po jednym lub więcej z każdej aplikacji pakietu, np. ĄŚĆłćśóąsdhasdasd.odt, ĆŹŻęąś.odf, Ę朏żŻ.ods, ńŃęć.odg.
- Za pomocą Windows Explorera przejdź do folderu z plikami, zaznacz je wszystkie i wciśnij Enter.
- Pliki zostaną otwarte w skojarzonych programach wchodzących w skład pakietu. Problem jaki zaobserwowałem stanowi sposób otwierania. Wszystkie pliki są otwierane jako "Bez tytułu (liczba)". Zawartość pliku jest poprawna, tj. zgodna z oryginałem z tym, że pracujemy na świeżej, niezapisanej wcześniej kopii pliku.

Obrazek

Dodatkowe obserwacje:
- Pliki Writera, Impress, Draw i Calca mają można pod Windows Explorerem zaznaczyć i pojawia się wspólna opcja oparta na OpenOffice.org - niestety nie Otwórz, a Nowy:

Obrazek

- Jeśli do zbioru dorzucimy Base w Windows nie ma zarejestrowanej wspólnej akcji związanej z OOo:

Obrazek

- Niezależnie od liczby i typu plików problem nie występuje, gdy otworzymy grupę plików w oknie OpenOffice.org:

Obrazek

- Problem nie występuje pod Windows XP.

Problem:
Nieprawidłowe skojarzenia plików generowane na etapie instalacji.

Weryfikacja:
Być może problem wynika z jednostkowej konfiguracji systemu. Dlatego nie chcę zgłaszać problemu przed potwierdzeniem, że wstępuje on także u innych użytkowników. Sprawdziłem kilkukrotnie (w tym na nowym profilu) i rezultat zawsze taki sam.

Jeśli komuś uda się potwierdzić tę przypadłość proszę o informację w tym wątku. Wówczas zgłoszę problem na Issuezilli.
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Grupowe otwierania plików OOo pod Windows 7

Post autor: quest-88 »

Zrobiłem test na testowym Win7 pod VirtualBoksem. Potwierdzam wszystko. Jednakże problem dotyczy nie polskich znaków, a zachowania pakietu pod Windows7 jako tako. Spróbuj wykonać test bez użycia narodowych znaków, a wynik będzie taki sam.

To jest po prostu niedopasowanie do nowego systemu Microsoftu, a nie "językowy błąd".
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
ODPOWIEDZ