Kopiowanie wykresu - zakres danych

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
bubinetti
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 02, 2015 11:07 pm

Kopiowanie wykresu - zakres danych

Post autor: bubinetti »

Witam

Ten problem był już omawiany, wiem, przejrzałem dużo wątków. Niektórzy forumowicze znaleźli rozwiązanie, ja - może dlatego, że nie jestem zbyt doświadczony nie mogę sobie poradzić z tym problemem.
Stworzyłem sobie arkusz z ilościami sprzedanych produktów w danym miesiącu w moim sklepie. I mam kilka kategorii, które teraz zmyślę. Chipsy, cukierki, batoniki. Sprzedaż poszczególnych produktów w miesiącach 01.2013 / 02.2013 aż do w zapasie 12.2017. Dwie kolumny miesiąc/rok i i ilośc sprzedanych chipsów w danym miesiącu. Obok wstawiam wykres słupkowy dla tych danych. Dopieszczam ten wykres, formatuję wygląd itd.
Poniżej wprowadzam w taki sam sposób dane dla cukierków. I teraz kopiuję wykres od chipsów i chcę zmienić zakres danych. Nie mogę tego zrobić, ponieważ opcja "zakres danych" nie pojawia się pod PPM tylko "dane wykresu". Nie chce mi się tworzyć wykresu od nowa, ponieważ ten pierwszy długo edytowałem, a tych kategorii mam kilkadziesiąt. Jak w prosty sposób edytować zakres danych w skopiowanym wykresie (tak jak w oryginalnym wykresie)? Kiedyś to robiłem w prosty sposób i nie było żadnego problemu. Potem zaktualizowałem AOO i problem się pojawił. Nawet zainstalowałem starszą wersję 3.4.1 i jest tak samo jak w najnowszej więc już nic nie wiem.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Bartek K.
Apache Open Office 4.1.2
ODPOWIEDZ