Znikające polskie czcionki po eksporcie do formularza PDF

Użytkowanie edytora dokumentów
matik_h
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 04, 2015 10:51 pm

Znikające polskie czcionki po eksporcie do formularza PDF

Post autor: matik_h »

Dobry wieczór

Mam prośbę o pomoc w sprawie formularza pdf, nad którym pracuję. Otóż zawiera on wiele pól tekstowych. Wybrałem czcionkę dla tych pól. Określiłem wielkość tych pól i inne parametry. Niektóre z pól mają tekst domyślny. Wyeksportowałem tak przygotowany formularz do pdf. Po eksporcie i otwarciu pliku w Adobe reade-rze lub w programie evince okazuje się, że część z polskich znaków w domyślnych tekstach nie jest widoczna. Dopiero po kliknięciu na pole okazuje się, że tekst został wpisany prawidłowo. Wybór kolejnego pola znowu powoduje zniknięcie tych polskich znaków. Takie samo dziwne zachowanie ma miejsce wtedy gdy uzupełniam pola formularza po eksporcie. Część polskich znaków po zapisaniu pliku pdf i ponownym otwarciu nie jest widoczna. Trzeba kliknąć na pole aby zobaczyć pełną treść pola z polskimi znakami. Przekłada się to wszystko na kłopoty z wydrukiem uzupełnionego formularza. Brakuje wielu polskich znaków.

Korzystam z LO 4.4 na Ubuntu 14.04. Przetestowałem to również na LO 4.4 na Windows7.

Podobny problem miał pewien Czech z ichniejszymi ogonkami.

https://bugs.documentfoundation.org/sho ... d_from=fdo

Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki

MH
Libreoffice 4.4 Ubuntu 14.04
ODPOWIEDZ