Statystyki meczow tenisowych - propozycje -da sie wyliczyc ?

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
maracaibo
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 1:34 am

Statystyki meczow tenisowych - propozycje -da sie wyliczyc ?

Post autor: maracaibo »

witam

jestem maniakiem i hazardzista tenisa. kolekcjonuje sobie kursy bukmacherskie + wyniki na wszystkie mecze.

oto przyklad:

http://www.speedyshare.com/files/199885 ... ej_001.ods


jak widzicie, jest to plik OO, bowiem EXCELA nie uzywam.

niestety mam wiele problemow, ktore wynikaja z moich ZACHCIANEK. chce bowiem sobie stworzyc STATYSTYKI dopasowane do mojego WIDZIMI-SIE. pytanie. czy sie da ?

bede tutaj po kolei wymienial, co by mnie interesowalo


1) zliczenie meczy, ktore byly "sensacja" - a wiec gdy wygral nie-faworyt. jak nietrudno zauwazyc, beda to te wszystkie z kursami > 1,8. udalo mi sie ta statystyke zrobic, niestety bez meczy z napisem KRECZ. po prostu OO chyba nie umie laczyc komorek ze stringami z komorkami z liczbami i z tego wyciagac logicznej "1", gdyby warunek w obu tych komorkach byl spelniony.... tak wiec dziala mi ale bez meczy KRECZ...a te mecze rowniez sie licza.....

=SUMA.ILOCZYNÓW( (E3:E33 = "0 : 2")+(E3:E33 = "1 : 2") ) // przyklad bez KRECZY


2) zsumowanie wszystkich kursow dla tych "sensacyjnych" meczy. generalnie chodzi o to, czy gdybym caly turniej obstawial ze wygra ten kto nie jest faworytem, to czy bym wyszedl na PLUSIE duzym :D


3) analogicznie jak 2) tylko, ze wygrali ci co mieli wygrac. a wiec bez "niespodzianek"


4) to samo co 1) ale np wezmy sobie tylko te mecze bardziej sensacyjne, na ktore kurs byl juz dosc wysoki... powiedzmy od 3,0


5) "HANDICAP" to jest "TAKIE CUŚ", ze nie-faworyt ugral przynajmniej 1 SET. interesuje mnie ilosc meczy, w ktorych nie-faworyt mial b. wysoki kurs (znow powiedzmy od 3,0 wzwyz) i udalo mu sie co najmniej ten 1 SECIK urwac !!!! 8-)


6) ilosc meczy, ktore sie rozstrzygnely w 2 SETACH. ale to chyba banal... pozyczymy z 1) "0 : 2" lub "2 : 0"


7) a teraz np cos trudniejszego. czy da sie jakos okreslic, na podstawie powyzszej formuly danych wejsciowych jak dana zawodniczka rozgrywa mecze ? czyli jak sie u niej rozkladal stosunek wszystkich mozliwosci, w jaki moze sie zakonczyc mecz tenisa :) : 2:0, 2:1, 1:2, 0:2.


to tyle. kto mi pomoze ze stworzeniem tych statsow obiecuje podeslac dane meczy za caly rok 2009 w celu zobaczenia wynikow :) a moze wspolnie ogramy bukmachera ?
OpenOffice 3.0
ODPOWIEDZ