LibreOffice

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
kwiatek
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 9:53 am

LibreOffice

Post autor: kwiatek »

Witam mam taki problem , podczas zapisywania dokumentu tekstowego w LibreOffis , dokument zapisuje się w jakimś dziwnym formacie , przy otwieraniu łączy mnie z jakąś witryną lub każe wybrać program z listy do tej pory nie maiłem takiego problemu. Czy ktoś może pomóc .
OpenOffce Windows XP LibreOffice4.1
Awatar użytkownika
heillos
Posty: 164
Rejestracja: wt cze 02, 2009 8:19 am

Re: LibreOffice

Post autor: heillos »

A jaki to format? Przecież formaty rozpoznawane są po rozszerzeniu (trzy/cztery znaki po ostatniej kropce w nazwie) a można też wymuszać w rozwijadełku podczas zapisu. Może dajesz kropkę na końcu nazwy? (nie sprawdzałem w LO, ale bywało, że to ogłupiało programy)
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: LibreOffice

Post autor: Jan_J »

Plik odt jest ZIp-em. To znaczy m.in., że da się go rozpakować unzip-em, winrar-em, iz-arc-em, 7zip-em albo czymś podobnym. Natomiast przy podglądzie zawartości pliku edytorem tekstowym zobaczysz literki PK po czym niezrozumiałą treść binarną.
Jeżeli tak jest, to problem jest nie po stronie pakietu, tylko środowiska użytkowego. Spróbuj wtedy wybrać jakieś “otwórz za pomocą” i na stałe skojarzyć rozszerzenie z aplikacją. Zrobisz to w sposób właściwy dla swojego systemu operacyjnego.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
kwiatek
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 9:53 am

Re: LibreOffice

Post autor: kwiatek »

Dzięki bardzo będę próbował :D
OpenOffce Windows XP LibreOffice4.1
ODPOWIEDZ