OpenOffice vs LibreOffice

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
gim
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 10:39 am
Kontakt:

OpenOffice vs LibreOffice

Post autor: gim »

OpenOffice vs LibreOffice - jak myślicie który jest lepszy, który warto instalować i używać? Jakie są zalety i wady jednego, a jakie drugiego. Ja na jednym kompie mam OpenOffice OpenOffice.org 3.4.1 na innym LibreOffice.
OpenOffice.org 3.4.1 na Windows XP
oraz LibreOffice 4.1.2.3
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: OpenOffice vs LibreOffice

Post autor: quest-88 »

Lepszy jest ten, który lepiej spełnia twoje oczekiwania.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
gim
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 10:39 am
Kontakt:

Re: OpenOffice vs LibreOffice

Post autor: gim »

Ja zaufanie mam większe do OpenOffice, zwłaszcza, że LibreOffice poznałem stosunkowo nie dawno. Z LibreOffice na początku kontaktu z nim miałem problem, bo zgubił większość polskich znaków, przy zapisie dokumentu. Ale potem nie powtórzyła mi się już więcej ta sytuacja.
OpenOffice.org 3.4.1 na Windows XP
oraz LibreOffice 4.1.2.3
ekspedient
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 10:04 am

Re: OpenOffice vs LibreOffice

Post autor: ekspedient »

gim pisze:Ja zaufanie mam większe do OpenOffice, zwłaszcza, że LibreOffice poznałem stosunkowo nie dawno. Z LibreOffice na początku kontaktu z nim miałem problem, bo zgubił większość polskich znaków, przy zapisie dokumentu. Ale potem nie powtórzyła mi się już więcej ta sytuacja.
Ja waśnie się zastanawiam nad przejściem na LibreOffice - ale faktycznie pojawia się tam taki problem?... :? Pracuje na "słowie pisanym" (przeze mnie) i nie mogę sobie pozwolić na takie figle, które zabierają czas. To jak jest z tym LibreOffice?...
Minio
Posty: 323
Rejestracja: śr sie 01, 2012 1:48 am
Lokalizacja: (Poznań|Dziwnów), Polska

Re: OpenOffice vs LibreOffice

Post autor: Minio »

Od kiedy pracuję z LibreOffice (mniej więcej od jego powstania w październiku 2011 roku), nigdy nie zdarzyło mi się, aby pakiet „zgubił polskie znaki”. Sytuacja, którą opisuje gim jest wyjątkowa i prawdopodobnie związana z ustawieniami jego systemu.

LibreOffice czasami po odczycie „gubi” bezpośrednie formatowanie, stosując tylko style. Nigdy nie udało mi się tej sytuacji odtworzyć — ot, raz na trzy miesiące coś gdzieś nie zagra. Tak więc należy się liczyć z okazjonalnymi (bardzo rzadkimi) problemami z zachowaniem wyglądu. Jednak sama treść dokumentu powinna pozostać bez zmian i być zawsze dostępna.
Mój blog o używaniu LibreOffice
LibreOffice 4.2.6, Debian testing amd64
gim
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 10:39 am
Kontakt:

Re: OpenOffice vs LibreOffice

Post autor: gim »

Minio pisze:Od kiedy pracuję z LibreOffice (mniej więcej od jego powstania w październiku 2011 roku), nigdy nie zdarzyło mi się, aby pakiet „zgubił polskie znaki”. Sytuacja, którą opisuje gim jest wyjątkowa i prawdopodobnie związana z ustawieniami jego systemu.

LibreOffice czasami po odczycie „gubi” bezpośrednie formatowanie, stosując tylko style. Nigdy nie udało mi się tej sytuacji odtworzyć — ot, raz na trzy miesiące coś gdzieś nie zagra. Tak więc należy się liczyć z okazjonalnymi (bardzo rzadkimi) problemami z zachowaniem wyglądu. Jednak sama treść dokumentu powinna pozostać bez zmian i być zawsze dostępna.
Być może było to związane z jakimiś ustawieniami systemu - pracuję na Windows 8. Były to moje początki pracy na LibreOffice i potem mi się nie powtórzyły. Niemniej pozostała jakaś ostrożność co do używania LibreOffice.
OpenOffice.org 3.4.1 na Windows XP
oraz LibreOffice 4.1.2.3
cooker0
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 27, 2013 12:26 pm

Re: OpenOffice vs LibreOffice

Post autor: cooker0 »

LO bywa zawodny. Takie uroki programu tworzonego "amatorsko". Mnie Writer radośnie urżnął kilkanaście większych wzorów (zostały tylko puste obramowania :) ), kiedy przygotowywałem materiał pod magisterkę i uznałem, że panu już podziękuję i na potrzeby pracy wykorzystałem LaTeX. Natomiast generalnie nie narzekam na pakiecik LO (Base ma problem z pracą na serwerze MySQL przy większej bazie, ale nie żebym był złośliwy :P). Wszystko jest kwestią ostrożności, kopii zapasowej, szczęścia (modlitwa też nie zaszkodzi ;) ) i pracy na dokumentach z rodziny Open Format, bo MajkroSofty to insza inszość...
LibreOffice 4.1, Windows 7 HP x64
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: OpenOffice vs LibreOffice

Post autor: Jan_J »

Niemniej pozostała jakaś ostrożność co do używania LibreOffice.
I słusznie. Wydania bywają niedopracowane, czasem mam wrażenie, że implementuje się świeże pomysły bez dbałości o ukierunkowany rozwój. Taka “naturalna” ewolucja. Dlatego warto używać dojrzałych wydań poprzedniej wersji (obecnie 4.0.x).
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ