Sklep VOBIS instaluje ten program za 100 zł

Ogólne pogawędki i dywagacje
zazen25
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 27, 2013 7:49 pm

Sklep VOBIS instaluje ten program za 100 zł

Post autor: zazen25 »

Witam, zostałam ofiarą pracownika sklepu VOBIS w Zielonej Górze. Jestem wściekła, ponieważ do tej pory instalowałam wszelkie darmowe programy na swoim komputerze, kupiłam Mac w UK, gdzie mieszkam, a będąc w Polsce chciałam zdobyć pakiet office. Pracownik sklepu przedstawił mi ten OpenOffice jako alternatywę dla drogiego Microsoftu. Byłam przekonana, że ten program kosztuje 100 zł, po przyjściu do domu zobaczyłam w internecie, że jest darmowy, a VOBIS bierze pieniądze za zainstalowanie go. Nie uwzględniają reklamacji. Mam zamia napisać o tym wszędzie, więc jeśli znacie jakiekolwiek fora komputerowe, podrzucajcie mi. To złodziejski proceder!!!
NeoOffice 2.2.3
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Sklep VOBIS instaluje ten program za 100 zł

Post autor: quest-88 »

Vobis to w ogóle sklep do bogaczy. U nich w sklepie czyszczenie historii w przeglądarce kosztuje aż 30 złotych, a przecież użytkownik może to zrobić sam i w... jedną sekundę.

Niestety, ale w tym państwie proceder lichwy na naiwnych został uregulowany i nie jest prawnie zabroniony. :P

Na pocieszeniem powiem Ci, że aktualizację masz od nas za darmo. ;-)
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Raknor
Posty: 509
Rejestracja: pt lut 19, 2010 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sklep VOBIS instaluje ten program za 100 zł

Post autor: Raknor »

To zależy co dokładnie powiedział, jeżeli powiedział np.:
1. Zainstalowanie programu będzie kosztować 100zł
czy
2. Program będzie kosztować 100zł

W pierwszym przypadku mamy cenę za wykonanie usługi, a w drugim cenę programu (który jest darmowy).
Sprawdź co masz na paragonie/fakturze.
LibreOffice 5.1.6 (64bit)
Kubuntu 16.04 (64bit)
Wszelkie uwagi lub chęć udziału przy polonizacji LibreOffice proszę kierować na adres: pol_lo at pro.wp.pl
zazen25
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 27, 2013 7:49 pm

Re: Sklep VOBIS instaluje ten program za 100 zł

Post autor: zazen25 »

Powiedzieli co innego, a co innego napisali na fakturze, chodzilo o wyciagniecie pieniedzy i zabezpieczenie sie przed reklamacja, bo usluga zostala wykonana. Nie krusze kopi o pieniadze, ale zasady. To obrzydliwe brac 100 zł za zainstalowanie darmowego programu.
NeoOffice 2.2.3
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sklep VOBIS instaluje ten program za 100 zł

Post autor: Jan_J »

To jest cena zaporowa. Chyba chodzi o to, żeby [q]nie chcemy Ci nic instalować, ale skoro nalegasz, to płać[/q]. Użycie jako źródła łatwego zarobku jest co najmniej nieeleganckie.
Chociaż nie mam nic przeciw usłudze odpłatnego instalowania nawet bezpłatnych programów.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Raknor
Posty: 509
Rejestracja: pt lut 19, 2010 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sklep VOBIS instaluje ten program za 100 zł

Post autor: Raknor »

Możesz spróbować z UOKiK.
Wariant1. Jeżeli w sklepie jest monitoring z rejestracją dźwięku, to bez problemu będziesz mieć dowód rzeczowy, że wprowadzono Ciebie w błąd.
Wariant2. Jeżeli znajdziesz więcej osób, które też potwierdzą, że zostały wprowadzone w błąd to można spróbować z kontrolowanym zakupem. Póki co nie wiadomo czy dotyczy to konkretnej filii, czy jest to bez różnicy w której placówce.

Np. Z mojej strony mogę dodać, że zaktualizowanie biosu na płycie głównej to koszt 100zł (nie w Vobis), a przecież równie dobrze mogę sam to zrobić za darmo. Chociaż istnieje ryzyko, że komputer nie wstanie :)
Kiedyś dawno temu na giełdzie komputerowej kupiłem nagrywarkę dvd z możliwością odczytu/zapisu płyt dwuwarstwowych. Jak się później okazało nagrywarka w specyfikacji technicznej podanej przez producenta nie odczytuje takich płyt. Więc ktoś tu coś kręci. Natomiast, gdy chciałem zaktualizować firmware nagrywarki wyszło szydło z worka, okazało się, że nagrywarka miała wgrany firmware od innego modelu nagrywarki, który miał w specyfikacji technicznej odczyt płyt dwuwarstwowych.
LibreOffice 5.1.6 (64bit)
Kubuntu 16.04 (64bit)
Wszelkie uwagi lub chęć udziału przy polonizacji LibreOffice proszę kierować na adres: pol_lo at pro.wp.pl
Raknor
Posty: 509
Rejestracja: pt lut 19, 2010 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sklep VOBIS instaluje ten program za 100 zł

Post autor: Raknor »

Rzuciłem okiem na usługi Vobis i też coś mi tu nie pasuje.

W ramach dopasowania komputera do wymagań klienta:
Instalacja oraz konfiguracja konta Online - 99zł (w OOo była prośba o dobrowolną rejestrację)
http://www.vobis.pl/uslugi/personalizac ... utera.aspx

W ramach instalacji i aktualizacji:
Instalacja pakietu Office[1] - 49zł (nie wiem czy chodzi o pakiet typu Office czyli biurowy jak Lotus, AOO, LO czy chodzi o ten MS Office)
Instalacja dodatkowych aplikacji (opłata za godzinę) - 59zł
Pozostałe usługi związane z instalacją oprogramowania - od 59zł
[1]) W przypadku zakupu programu usługa taniej.
http://www.vobis.pl/uslugi/instalacja_o ... wania.aspx

Przypuszczam, że może być tutaj stworzone pole do nadużyć.
LibreOffice 5.1.6 (64bit)
Kubuntu 16.04 (64bit)
Wszelkie uwagi lub chęć udziału przy polonizacji LibreOffice proszę kierować na adres: pol_lo at pro.wp.pl
ADSO
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 01, 2013 11:35 am

Re: Sklep VOBIS instaluje ten program za 100 zł

Post autor: ADSO »

Jeśli poinformowali o cenie i się zgodziłaś to niestety nie masz podstaw do jakichkolwiek reklamacji. Różnica między zapłatą za program, a zapłatą za instalację jest znacząca, ale jeśli na FV masz potwierdzone, że za instalację to raczej trzeba przełknąć to i schować dumę do kieszeni, bo to się może skończyć oskarżeniem o pomówienie.
Cena jest wysoka, ale jak napisane zostało powyżej, to cena zaporowa i miała raczej zniechęcić. Nawet jeśli byłoby to 1000 złotych i wyraziłaś zgodę to nic nie możesz z tym zrobić. Tak samo niestety Twoja niewiedza nie może być podstawą do reklamacji.
Co moge poradzić? Tylko tyle by dać sobie z tym spokój, nic nie wskórasz poza poprawieniem sobie humoru, szkoda sił i czasu, tym bardziej że nie chodzi Ci o odzyskanie pieniędzy.
NeoOffice 2.2.3
Minio
Posty: 323
Rejestracja: śr sie 01, 2012 1:48 am
Lokalizacja: (Poznań|Dziwnów), Polska

Re: Sklep VOBIS instaluje ten program za 100 zł

Post autor: Minio »

Osoba używająca oprogramowania sprzed pięciu lat zarejestrowała się na forum tylko po to, aby powiedzieć wątkotwórczyni, że powinna dać sobie z całą sprawą spokój. Hmmm… Czyżbyśmy mieli do czynienia z pracownikiem Vobisa?
Mój blog o używaniu LibreOffice
LibreOffice 4.2.6, Debian testing amd64
ADSO
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 01, 2013 11:35 am

Re: Sklep VOBIS instaluje ten program za 100 zł

Post autor: ADSO »

Nie używam tego oprogramowania, było pierwsze z brzegu po prostu. A pracuję na własny rachunek. Zarejestrowałem się dlatego, że byłem w podobnych sytuacjach - z jednej i drugiej strony. Stratą czasu jest to ciągnąć dalej, ale... osoba zakładająca temat zrobi jak zechce.
NeoOffice 2.2.3
Awatar użytkownika
heillos
Posty: 164
Rejestracja: wt cze 02, 2009 8:19 am

Re: Sklep VOBIS instaluje ten program za 100 zł

Post autor: heillos »

zazen25 pisze:Powiedzieli co innego, a co innego napisali na fakturze, chodzilo o wyciagniecie pieniedzy i zabezpieczenie sie przed reklamacja, bo usluga zostala wykonana. Nie krusze kopi o pieniadze, ale zasady. To obrzydliwe brac 100 zł za zainstalowanie darmowego programu.
Biznes jest biznes. Nikt nie powiedział, że program jest darmowy. Jedni chcą za niego pieniądze, inni nie. Pozyskanie tego programu w Vobisie kosztuje, o czym dobrze wiedziałaś, bo podali cenę.

Sprzedaż oprogramowania GNU GPL nie jest zabroniona, więc nawet jak napisali taką kwotę za sam program, to też mieli prawo.
ODPOWIEDZ