Problem w LibreOffice Base - brak mi sił..

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
lisa18
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 10:19 pm

Problem w LibreOffice Base - brak mi sił..

Post autor: lisa18 »

Witam!
Czy mógłby mi ktoś pomóc z czterema zadaniami, które zostały mi do rozwiązania? Uporałam się z pięcioma (właściwie bez większych problemów), ale cztery pozostałe nie dają za wygraną.. O ile w programie Access wszystkie pięknie wychodzi, tak w LibreOffice Base nie.. (obowiązek rozwiązania zadania w OO lub LibreOffice).

Proszę Was o pomoc.

Zad. 6. Zaprojektuj kwerendę, która obliczy średnią ocen z przedmiotu biologia uczniów z klasy 1A. Kwerenda powinna wyświetlać pola: nazwę przedmiotu oraz średnią ocen (alias „Średnia ocen”). Kwerendę zapisz pod nazwą: Zadanie 9.6.

Zad. 7. Zaprojektuj kwerendę, która obliczy ile (wszystkich) ocen cząstkowych z geografii wstawiła nauczycielka Karolina Henrysiak. Kwerenda powinna wyświetlać pola: imię i nazwisko nauczyciela, nazwę przedmiotu oraz liczbę ocen (alias „Liczba ocen”). Kwerendę zapisz pod nazwą: Zadanie 9.7.

Zad. 8. Zaprojektuj kwerendę, taką samą jak w zadaniu 7, która zamiast liczby wszystkich ocen cząstkowych obliczy liczbę poszczególnych ocen cząstkowych (liczbę 1, liczbę 2, itd.). Kwerenda powinna dodatkowo wyświetlać pole ocena. Wyniki posortuj rosnąco według oceny. Kwerendę zapisz pod nazwą: Zadanie 9.8.

Zad. 9. Zaprojektuj kwerendę, która wśród uczniów wyszuka imiona chłopców, które w szkole powtarzają się co najmniej 3 razy. Kwerenda powinna wyświetlać imię oraz liczbę uczniów z tym imieniem (alias „Liczba uczniów”). Wyniki posortuj w kolejności alfabetycznej według imion. Kwerendę zapisz pod nazwą: Zadanie 9.9.

Link: https://dl.dropbox.com/u/43663309/VI.19 ... 281%29.odb

Z góry dziękuję, mam już dość programu LibreOffice Base.

Pozdrawiam!
LibreOffice 4.0.0 na Windows 7
hasheq
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 10, 2013 1:49 am

Re: Problem w LibreOffice Base - brak mi sił..

Post autor: hasheq »

tak na szybko
9.6
select b."Nazwa przedmiotu",AVG(Ocena) as "Średnia ocen"
from tbOceny as a
join tbPrzedmioty as b on a.PrzedmiotID = b.IDPrzedmiotu
join tbUczniowie c on a.UczeńID = c.IDUcznia join tbOddziały e on c.KlasaID = e.IDOddziału
where b."Nazwa przedmiotu" = 'biologia' AND e.Oznaczenie = '1A'
group by b."Nazwa przedmiotu"
9.7
select b."Imię nauczyciela",b."Nazwisko nauczyciela",b."Nazwa przedmiotu",count(1) as "Liczba ocen"
from tbOceny as a
join tbPrzedmioty as b on a.PrzedmiotID = b.IDPrzedmiotu
where b."Nazwa przedmiotu" = 'geografia' AND b."Imię nauczyciela" = 'Karolina' AND b."Nazwisko nauczyciela" = 'Henrysiak'
group by b."Imię nauczyciela",b."Nazwisko nauczyciela",b."Nazwa przedmiotu"

tak na szybko, jutro jak znajdę chwilę będzie reszta
--edit
a niech będzie jeszcze 9.8
select b."Imię nauczyciela",b."Nazwisko nauczyciela",b."Nazwa przedmiotu",a.Ocena,count(1) as "Liczba ocen"
from tbOceny as a
join tbPrzedmioty as b on a.PrzedmiotID = b.IDPrzedmiotu
where b."Nazwa przedmiotu" = 'geografia' AND b."Imię nauczyciela" = 'Karolina' AND b."Nazwisko nauczyciela" = 'Henrysiak'
group by b."Imię nauczyciela",b."Nazwisko nauczyciela",b."Nazwa przedmiotu",a.Ocena
order by a.Ocena
--edit2
no dobra jednak wszystko
select a."Imię",Count(1) as "Liczba uczniów"
from tbUczniowie a
where a."Płeć" = false
group by a."Imię"
having Count(1) >=3
LibreOffice 3.6.4.3 na Windows 7
lisa18
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 10:19 pm

Re: Problem w LibreOffice Base - brak mi sił..

Post autor: lisa18 »

Dziękuje ślicznie.

Pozdrawiam!
LibreOffice 4.0.0 na Windows 7
ODPOWIEDZ