jak odzyskać plik?

Użytkowanie edytora dokumentów
Stormy
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 31, 2011 11:59 am

jak odzyskać plik?

Post autor: Stormy »

witam,
Podczas pracy z plikiem .doc (tryb zgodności z MS office) wystąpiła awaria zasilania. Niestety plik jest nieczytelny, po otworzeniu wyświetla się ramka z wyborem kodowania, ale wybór nic nie zmienia.
Zawsze widoczne są ####.
Próba otwarcia MS Wordem również kończą się niepowodzeniem. Jednak w tym przypadku wygląda to tak jakby cały dokument wypełniony był spacjami.
Wielkość pliku ok 860 KB czyli tak jak normalnego (przed crashem) pliku. Można coś z tym zrobić?
Plik był wielokrotnie zapisywany, ale niestety nie zarchiwizowany :[
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak odzyskać plik?

Post autor: Jan_J »

Być może awaria jest drobna, jednak format doc jako binarny daje niewielkie szanse odzyskania. Można by spróbować odzyskać inną kopię z nośnika. O ile nie została nadpisana.
Programy testdisk, photorec i inne.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
smluky
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 05, 2013 11:05 pm

Re: jak odzyskać plik?

Post autor: smluky »

Witam,

mam taki sam problem. Tworzyłem w Writerze dokument i niechcący odłączył się laptop od zasilania, a że bez baterii to wszystko nagle zgasło. Po uruchomieniu plik, nad którym tyle godzin siedziałem na początek wyświetla okienko "Opcje filtra ASCII", a po kliknięciu Ok pojawia się dokument pełen haszy "######" gdzie z 19 stron zrobiło się 88.
Otwierałem plik przez Winrar ale podgląd pliku nic nie daje. Inne pliki odt tak podglądane wyświetlają zawartość w pliku content.xml. Ten jednak nie...

Czy jest jakaś możliwość odzyskania zawartości pliku? Był wielokrotnie zapisywany, nawet na chwilkę przez wyłączeniem zasilania.

Proszę pomóżcie!
Pozdrawiam
Łukasz
Załączniki
2.png
1.png
Apache OpenOffice incubating 3.4.1
Windows 7, 32bit
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak odzyskać plik?

Post autor: Jan_J »

Jak wyżej. użyj photorec albo innego narzędzia do odzyskiwania plików skasowanych z dysku. Im wcześniej, tym większe szanse.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ