Calibri

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
justkaa
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 12, 2013 11:50 pm

Calibri

Post autor: justkaa »

Mam problem z czcionką Calibri na Open Office, mam windows xp, literki są z " cieniem". Bardzo lubię używać tej czcionki na Microsoft Word, ale na OO po dłuższym czytaniu ten "cień" męczy. Czy można coś na to poradzić?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
Opnen office 3.4.1 windows XP
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Calibri

Post autor: quest-88 »

Możesz dać obrazek z przykładem?
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
justkaa
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 12, 2013 11:50 pm

Re: Calibri

Post autor: justkaa »

ok, przykład tekstu napisanego czcionką Calibri jest w załączniku, może to wina mojego komputera?
dziekuję
Załączniki
przykład.odt
(10.28 KiB) Pobrany 385 razy
Opnen office 3.4.1 windows XP
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Calibri

Post autor: quest-88 »

Nie wiem o jaki "cień" chodzi, u mnie chyba jest OK.

Zaznacz tekst i wybierz z menu kontekstowego opcję Znak > Efekty czcionki. Tam jest opcja "cień" (u mnie nieaktywna)

Btw. Ani pogrubienie ani kursywa nie działa na tekście sformatowanym tą czcionką?
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
justkaa
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 12, 2013 11:50 pm

Re: Calibri

Post autor: justkaa »

Pogrubienie i kursywa działa ok, wygląd czcionki zależy od komp, gdy ten sam tekst widzę na komp w pracy ( gdzie mam windows xp i Microsoft office) to czcionka wygląda normalnie, podobnie gdy jest na komp z windows 7 z OpenOffice. Podejrzewam, ze może jest coś nie tak z rozdzielczością ekranu ( mam niemłodego już laptopa) i stad wygląd tej czcionki ( moja max rozdzielczość 1280x800).
dzięki za rady
Opnen office 3.4.1 windows XP
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Calibri

Post autor: Jan_J »

justkaa pisze: może jest coś nie tak z rozdzielczością ekranu ( mam niemłodego już laptopa) i stad wygląd tej czcionki
Przecież można sprawdzić jak dany font wygląda na tym systemie, ale w innym oprogramowaniu. Choćby Notepad, Wordpad albo przeglądarki internetowe.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
justkaa
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 12, 2013 11:50 pm

Re: Calibri

Post autor: justkaa »

Wygląd poprawił się po włączeniu cleartype.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Opnen office 3.4.1 windows XP
ODPOWIEDZ