Skojarzenie Writera z plikami worda

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
Judykator
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 12, 2013 5:19 pm

Skojarzenie Writera z plikami worda

Post autor: Judykator »

Właśnie zainstalowałem LibreOffice 3.6, na komputerze z systemem Windows XP oraz z zainstalowanym Wordem 2007. Tuż po instalacji nie wybrałem by LibreOffice otwierał pliki Office.

Z poziomu Writera mogę otworzyć pliki doc i docx. Jednakże chciałem to zrobić z poziomu Explorera za pomocą "Otwórz z ..." i nie mogę. Po pierwsze Writera nie ma wśród programów "zalecanych" ani też "innych programów". Po drugie nawet jak wskaże ("Przeglądaj ...") plik wykonywalny Writera i tak nic z tego nie wychodzi. Po wskazaniu swriter.exe wszystko wraca do głównego okna "Otwórz za pomocą".

Da się coś z tym zrobić? Jak przypisać writera do otwierania plików worda?
LibreOffice 4.13
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Skojarzenie Writera z plikami worda

Post autor: quest-88 »

To nie jest problem z LibreOffice, a z systemem, który nie kojarzy rozszerzeń z aplikacją. Odpal instalator raz jeszcze, wybierz opcję "modyfikuj", a na końcu zaptaszkuj opcję "skojarz pliki".
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Judykator
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 12, 2013 5:19 pm

Re: Skojarzenie Writera z plikami worda

Post autor: Judykator »

quest-88 pisze:To nie jest problem z LibreOffice, a z systemem, który nie kojarzy rozszerzeń z aplikacją. Odpal instalator raz jeszcze, wybierz opcję "modyfikuj", a na końcu zaptaszkuj opcję "skojarz pliki".
No nie jestem przekonany. Z innymi plikami kojarzenie działa. Np przed chwilą za pomocą "otwórz z pomocą" spróbowałem plik *.png i jest OK.

Np. przy plikach txt można wybrać Writera.

Dodam jeszcze że wcześniej miałem LibreOffice 3.4 i było OK. Zrobiło się tak po aktualizacji.

Edit:
Reinstalacja pomogła. Tzn. w ramach zainstalowania LibreOffice (modyfikuj) dokonałem przypisania, a potem w ramach "otwórz z pomocą ..." wróciłem do domyślnego otwierania Wordem, ale po tym wszystkim pojawił się również w programach domyślnych sWriter.
LibreOffice 4.13
ODPOWIEDZ