Banner

Źródło panującego prawa i ogłoszenia od opiekunów
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Banner

Post autor: Jan_J »

Dyskusja na forum międzynarodowym: http://user.services.openoffice.org/en/ ... 02&t=53754
Kompetentne pod względem grafiki wypowiedzi mile widziane.

Wiele projektów bazuje na obecnym motywie mew, o ile dobrze pamiętam, zaproponowanym przez naszego współpracownika Mellonedain'a.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Banner

Post autor: quest-88 »

Cholera! Zmienili logo i teraz jest paskudne. Można przywrócić stare?
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Banner

Post autor: Jan_J »

Zauważyłem to na etapie propozycji, zgłosiłem obiekcje do kerningu i wyrównań. Potem jeszcze napisałem skrypt, który pozwala ujednolicić wersje językowe na podstawie szablonu svg, bo projekty były robione metodą kopiuj-modyfikuj w OOo Draw. Sądzę zresztą, że fatalny kerning (a także zrastrowanie fontu, nie pamiętam jak to się mądrze nazywa) jest tego skutkiem.
Na przepchnięcie gotowego lepszego projektu brakło mi czasu, a więcej cierpliwości. Zresztą pouczanie zdalnie innych o jakości grafik wykracza poza moje nabyte umiejętności. Twarzą w twarz to jeszcze-jeszcze.
Twórcy na szczęście nie są przekonani o nieomylności. Sądzę, że można proponować ulepszenia. Ale powrotu do starego nie ma, zgodnie z regułą lazy consensus.

Więcej: w wątku EN cytowanym w pierwszym poście.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ