Stabilna wersja Apache OpenOffice 3.4 już jest

Wspólnie dbajmy o jakość OpenOffice. Używajmy wersji testowych, zgłaszajmy błędy, czuwajmy nad poziomem tłumaczeń
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Stabilna wersja Apache OpenOffice 3.4 już jest

Post autor: quest-88 »

http://www.openoffice.org/news/aoo34.html

Do poczytania. :-)

http://ooblog.pl/2012/05/08/apache-open ... -juz-jest/

Rzecz jasna nie ma polskojęzycznej wersji, bo kto miałby ją zrobić?
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stabilna wersja Apache OpenOffice 3.4 już jest

Post autor: Jan_J »

Tak, nareszcie. Wiążę z rozwojem gałęzi AOOo pewne nadzieje w kwestii utrzymania i podniesienia jakości.

Niestety, jako że w zespole przygotowującym to nie ma nikogo z naszego kraju, nie wydano polskiej wersji ani pakietów do lokalizacji. Dlatego dla większości użytkowników w Polsce znaczenie tego pakietu, przynajmniej w oryginalnej dystrybucji, nie będzie kluczowe.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Stabilna wersja Apache OpenOffice 3.4 już jest

Post autor: quest-88 »

Też liczę na lepsze QA. Już teraz OO jest znacznie bardziej żwawy niż LibreOffice. Nie wiem tylko jak długo ten stan się utrzyma. IBM dokonał donacji kodu Lotusa do fundacji Apache, a więc możemy się spodziewać integracji, prawda? Zdaje się też, że IBM jest drugą siłą jeśli chodzi o liczbę deweloperów, więc ich głosy w radzie społeczności będą wiążące.

http://www.italovignoli.org/2012/03/donut-charts/

A korzystałeś z Lotusa? To straszny bloat zbudowany w oparciu o Eclipse, a rozszerzenia Lotusa są niezgodne z rozszerzeniami OOo/AOO/LibO. Jeśli AOO ma być drugim Lotusem, tyle że pod zmienioną nazwą to ja dziękuję.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
ciarek
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 10, 2012 9:34 am

Re: Stabilna wersja Apache OpenOffice 3.4 już jest

Post autor: ciarek »

Skoro nie ma szans na wersję polskojęzyczną to wybaczcie Państwo ale nie bardzo się orientuję:
trzeba używać wersji angielskiej z polskim modułem sprawdzania pisowni?
Nigdy do tej pory tego nie robiłem, ale jak rozumiem sprawa wygląda tak:
  • Usunąć starą instalację OpenOffice
  • Pobrać i zainstalować wersję ang.
  • Pobrać i zainstalować moduł sprawdzania pisowni dla j. pol. wg: http://pl.wikibooks.org/wiki/OpenOffice ... _słowników
  • J.w. - dzielenie wyrazów
  • Narzędzia > opcje > Ustawienia językowe: Ustawienia lokalne: Polski, Separator dziesiętny jak w ustawieniach lokalnych, Waluta domyślna: Polski, Domyślny język dokumentów > Zachodnie: Polski
Dobrze myślę?
OpenOffice 3.3 / Windows + OpenSuse, LibreOffice 3.4 / OpenSuse
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Stabilna wersja Apache OpenOffice 3.4 już jest

Post autor: quest-88 »

Dobrze myślisz. Jeśli anglojęzyczny interfejs nie jest Ci straszny, to działaj.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stabilna wersja Apache OpenOffice 3.4 już jest

Post autor: Jan_J »

Narzędzia językowe PL integrują się poprawnie z nową wersją AOOo.

Niestety, wrażenia z pierwszych uruchomień mam średnie:
* start przycina co chwilę i trwa o wiele dłużej niż LO;
* po zamknięciu okna program nie kończy pracy, co widać w terminalu oraz na liście procesów;
* konfiguracja przy pierwszym uruchomieniu dokleiła mi link odpalający pakiet automatycznie po zalogowaniu. Skandal. Jakbym nie miał nic innego do roboty, tylko tworzyć dokumenty w OOo.

Wszystko to na Fedorze 15, na dość wiekowym procesorze P III 1GHz i 1.5GB RAM. Może bardziej współczesna konfiguracja okaże się łaskawsza?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Stabilna wersja Apache OpenOffice 3.4 już jest

Post autor: quest-88 »

Dziwne rzeczy. U mnie AOO jest dyspozycyjne od razu po uruchomieniu i żaden proces "nie wisi" w menadżerze po zamknięciu programu. Po prostu zamyka się od razu. Nie wiem skąd ta różnica. Ja korzystam z Ubuntu 10.04.4 LTS, ale to chyba nie ma znaczenia.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stabilna wersja Apache OpenOffice 3.4 już jest

Post autor: Jan_J »

A na nowym użytkowniku pierwsze uruchomienie pada wskutek niezgodności z systemową libc.so
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
caspian
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 04, 2012 10:32 am

Re: Stabilna wersja Apache OpenOffice 3.4 już jest

Post autor: caspian »

quest-88 pisze:Rzecz jasna nie ma polskojęzycznej wersji, bo kto miałby ją zrobić?
ciarek pisze:Skoro nie ma szans na wersję polskojęzyczną to wybaczcie Państwo ale nie bardzo się orientuję:
trzeba używać wersji angielskiej z polskim modułem sprawdzania pisowni?
Bez żadnego problemu stabilną wersję Apache OpenOffice 3.4 można spolszczyć za pomocą nakładki lokalizacyjnej dla bety 3.4.

Obrazek

Pobrać ją można choćby stąd:

http://download.komputerswiat.pl/biuro- ... olszczenie

Jedyne o czym trzeba pamiętać podczas instalacji, to o zmianie ścieżki. Domyślnie jest to
C:\Program Files\OOo-dev 3\
Należy ją zmienić na ścieżkę folderu, w którym mamy zainstalowany Apache OpenOffice 3.4.

Pozdrawiam.

EDIT

Link dla użytkowników Linuksa:

http://szybkidownload.pl/download/6435/ ... -rpm).aspx
Ostatnio zmieniony pn cze 04, 2012 11:02 am przez caspian, łącznie zmieniany 2 razy.
OpenOffice 3.4, W2K
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Stabilna wersja Apache OpenOffice 3.4 już jest

Post autor: quest-88 »

Niby tak. Zważ jednak, że to przedostatnie i niekompletne spolszczenie, które będzie działać. Plik pewnie będzie też działać z 3.4.1, ale z 4.0 raczej będzie niekompatybilne.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
caspian
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 04, 2012 10:32 am

Re: Stabilna wersja Apache OpenOffice 3.4 już jest

Post autor: caspian »

Wiem. Ale na razie mamy wersję 3.4 i działające spolszczenie. ;)
OpenOffice 3.4, W2K
ODPOWIEDZ