Edycja dokumentu pdf - zamiana tekstu

Użytkowanie edytora grafiki
macandy
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 06, 2011 9:13 pm

Edycja dokumentu pdf - zamiana tekstu

Post autor: macandy »

Pobralem wtyczke OpenOffice.org Extension (.oxt) i teraz moge w programie OpenOffice Draw otwierac dokumenty pdf i je edytowac.
Mam tylko jeden problem, gdy zmieniam np. jakas litere lub cyfre w tekscie to poprzednia pozostaje i niemozna jej usunac. Przykladowo w dacie 28.4.2011 zmienilem cyfre "4" na cyfre "6". Po zmianie w powyzszej dacie w drugiej pozycji tj. miesiaca znajduje sie w tymsamym miejscu zarowno cyfra "4" jak i "6". Dwie cyfry sa nalozone na siebie. Tak samo jest z literami.
Co zrobic,aby usunac stara cyfre (w moim przypadku "4" na cyfre "6")na nowa?
Prosze o rady i podpowiedzi.
OpenOffice 3.3.0 na Windows Vista
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Edycja dokumentu pdf - zamiana tekstu

Post autor: Astur »

Przed napisaniem przykryj dotychczasową cyfrę prostokącikiem o barwie tła.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
macandy
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 06, 2011 9:13 pm

Re: Edycja dokumentu pdf - zamiana tekstu

Post autor: macandy »

robilem tak,ale nadal dwie cyfry sa w tym samym miejscu.
OpenOffice 3.3.0 na Windows Vista
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edycja dokumentu pdf - zamiana tekstu

Post autor: Jan_J »

Czasem mi się tak zdarza podczas edycji PDF-a pod InkScape, kiedy dokumencie jest font, którego brak w systemie.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Martis
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 11:06 pm

Re: Edycja dokumentu pdf - zamiana tekstu

Post autor: Martis »

Witam,
Jak to się edytuje w tym Draw te pdf'y? Trzeba zamienić pdf w obrazek -> wyedytować -> i wyeksportować z powrotem do pdf? Czy da się wyedytować taki dokument jak tu lub ten? Pytam bo w sumie nie zainstalowałem tego na komputerze, mam tylko writer i calc na laptopie, ale może warto doinstalować.
Ostatnio zmieniony czw sie 14, 2014 4:25 pm przez Martis, łącznie zmieniany 5 razy.
chris_
Posty: 171
Rejestracja: pn cze 10, 2013 1:42 pm

Re: Edycja dokumentu pdf - zamiana tekstu

Post autor: chris_ »

Martis pisze:Witam,
Jak to się edytuje w tym Draw te pdf'y? Trzeba zamienić pdf w obrazek -> wyedytować -> i wyeksportować z powrotem do pdf? Pytam bo w sumie nie zainstalowałem tego, mam tylko writer i calc, ale może warto doinstalować.
Mówiąc krótko - trzeba zainstalować i samemu się przekonać. Będzie to najlepsza odpowiedź na takie pytania.
LibreOffice (wersja stabilna) | Crunchbang
dorotaW
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 21, 2014 9:17 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Edycja dokumentu pdf - zamiana tekstu

Post autor: dorotaW »

:) Witam serdecznie. Dziękuję. Ktoś powie za co. Za te informacje. :) Studiuję inny kierunek- medycynę- i na kolokwium są potrzebne nam takie wiadomości z informatyki. :?:
Dla mnie to trudne zagadnienia. :super:

Wszystkich na tym fachowym forum bardzo pozdrawiam. :bravo:
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
ODPOWIEDZ