[SOLVED] Wielkość nr przypisu

Użytkowanie edytora dokumentów
schwung
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 28, 2010 3:22 pm

[SOLVED] Wielkość nr przypisu

Post autor: schwung »

Witam

Mam problem z ustawieniem jednej ważnej dla mnie rzeczy we Writerze. Chodzi o to, że gdy wstawiam przypis to na dole strony cyfra, odnosząca się do numeru przypisu ma taką samą wielkość jak sam przypis. Chodzi natomiast o to, aby ta dana cyfra (nr przypisu) była w indeksie górnym. Tak jak to wygląda w każdej książce lub każdym dokumencie pisanym w Wordzie. Wizualnie we Writerze wygląda to tak:

Obrazek

a powinno tak:
Obrazek

Rozwiązania w sieci dotychczas nie znalazłem.

Nie mam pojęcia jak to zmienić, bo ani we właściwościach stylu przypis dolny tego nie mogę ustawić, ani w ustawieniach pola. Ktoś ma jakiś pomysł?
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 3:59 pm przez schwung, łącznie zmieniany 1 raz.
Win 7/ OpenOffice 3.1.1
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Wielkość nr przypisu

Post autor: quest-88 »

F11 > Przypis dolny > modyfikuj > pozycja > index górny
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Marek_Sz
Posty: 74
Rejestracja: pn lis 02, 2009 2:04 pm

Re: Wielkość nr przypisu

Post autor: Marek_Sz »

Z tym, że chodzi o F11 > "style znaków" > Znaki przypisów dolnych > Modyfikuj > pozycja > index górny. Inaczej podniesiesz cały tekst w paragrafie oznaczonym stylem "Przypis dolny" a nie sam znak numeru przypisu.
LibreOffice 5.0 na Windows 7 [praca] i LibreOffice 5.1 (64 bit) na Windows 7 [dom]
schwung
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 28, 2010 3:22 pm

Re: Wielkość nr przypisu

Post autor: schwung »

Ha! dziękuję za pomoc!
Win 7/ OpenOffice 3.1.1
ODPOWIEDZ