aktualizuj format nagłówka w teksie na podstawie zmiany stylu nagłówka w indeksie

Użytkowanie edytora dokumentów
m6g9
Posty: 20
Rejestracja: śr paź 24, 2018 12:29 pm

aktualizuj format nagłówka w teksie na podstawie zmiany stylu nagłówka w indeksie

Post autor: m6g9 »

Popełniłem błąd i wybrałem dla nagłówka bardzo prosty styl, tj. tylko nazwa czcionki, rozmiar czcionki, pogrubienie. Zrobiłem indeks (spis treści), a potem zacząłem formatować inne elementy tekstu w ten sam sposób. Zmieniłem styl nagłówków w indeksie, ale problem polega na tym, że nagłówki wyglądają inaczej tylko w indeksie, a w tekście pozostały takie jak były. Czy da się coś zrobić, żeby w tekście też się zamieniły na nowy styl?

Konsekwencją tego błędu jest to, że kiedy eksportuję do pdf, to w indeksie są włączane oprócz normalnego indeksu również te elementy, które w tekście mają takie same formatowanie.
LibreOffice Wersja: 7.6.4.1
Manjaro Linux
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: aktualizuj format nagłówka w teksie na podstawie zmiany stylu nagłówka w indeksie

Post autor: Jermor »

Chyba nie wszystko dobrze zrozumiałem, w szczególności nie zrozumiałem tego wyjaśnienia:
m6g9 pisze: wt lut 06, 2024 9:12 pm Konsekwencją tego błędu jest to, że kiedy eksportuję do pdf, to w indeksie są włączane oprócz normalnego indeksu również te elementy, które w tekście mają takie same formatowanie.
Może wyjaśnieniem będzie to, że spis treści ma swoje własne style przypisane do poziomów tego spisu i one nie zależą od stylu nagłówka w tekście. Klikając na wybranym poziomie spisu treści prawym przyciskiem myszki można dotrzeć do okna dialogowego modyfikacji stylu tego konkretnego poziomu.
obraz_2024-02-07_095549683.png
obraz_2024-02-07_095549683.png (76.04 KiB) Przejrzano 143 razy
Natomiast gdy zastosowany w tekście styl chcesz przypisać do spisu treści, otwórz okno dialogowe edycji indeksu i dokonaj odpowiednich przypisań w zakładce "Style".
obraz_2024-02-07_100829562.png
obraz_2024-02-07_100829562.png (35.23 KiB) Przejrzano 143 razy
Po lewej stronie zaznacz poziom spisu, któremu chcesz przypisać nowy styl. Po prawej zaznacz ten styl i kliknij zaznaczony przycisk.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: aktualizuj format nagłówka w teksie na podstawie zmiany stylu nagłówka w indeksie

Post autor: Jermor »

Za szybko nacisnąłem przycisk "Wyślij" i nie dokończyłem postu.
Gdy chcesz zastąpić w tekście jeden styl innym, wywołaj polecenie "Znajdź i zamień", w opcjach "Inne" zaznacz "Style akapitu". Teraz w polu znajdź możesz wybrać styl, który chcesz zmienić a w polu "Zamień na" styl, na który zamiana ma nastąpić.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ