[SOLVED] ustawienia drukowania - pytania

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
m4tt
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 17, 2018 6:58 pm

[SOLVED] ustawienia drukowania - pytania

Post autor: m4tt »

Witam, mam 2 pytania związane z drukowaniem dokumentów

Czy da się ustawić drukowanie dokumentów jeden po drugim na czas np. co 2 minuty? Chodzi o to że mam do wydrukowania np. 100 sztuk dokumentów i jak mi drukuje jeden po drugim to tusz ze swieżo wydrukowanego dokumentu przebija na wcześniejszy dokument wydrukowany kilka sekund temu. Gdyby więc udało się ustawić drukowanie np. co 2 minuty to tusz zdążył by wyschnąć zanim następny dokument po nim opadnie na niego. Wiem że oczywiście mogę odkładać po każdym wydruku dokument na bok no ale cały czas muszę stać przy tym a tak jak by się dało ustawić drukowanie co 2-3 minuty to nie musiałbym przy tym być nawet. Chyba że istnieje jakieś inne rozwiązanie tego problemu ? np. spowolnienie drukowania ?

jeszcze jedno pytanie czy można jakoś drukarkę ustawić tak żeby automatycznie zabezpieczało przed wysychaniem tuszu jeśli rzadko się drukarkę używam? mam zapasową starą drukarkę w której 2 razy w tygodniu coś drukuje tylko po to żeby tusz w niej nie wysechł. Było by super gdyby jakoś dało się ustawić automatyczne czyszczenie drukarki czy coś takiego ?
Ostatnio zmieniony ndz lut 04, 2024 10:02 pm przez m4tt, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice Wersja: 6.1.4.2 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: ustawienia drukowania - pytania

Post autor: Jermor »

Za sam proces drukowania odpowiadają: odpowiednie oprogramowanie systemu, w tym przypadku Windows, sterowniki konkretnej drukarki i ustawienia drukarki. W żadnym z tych elementów nie ma możliwości, a przynajmniej ja ich nie znam, ustawienia takich odstępów czasowych. Pozostaje zatem tylko wymuszanie drukowania kolejnych stron przez sam program. To można zrealizować tylko przy pomocy makra, lecz wówczas program musiałby działać ponad 3 godziny (100 stron x 2 min = 200 min).

W drukarkach z wyjmowanym kartridżem można pomyśleć o wyjmowaniu tychże i przechowywaniu w szczelnym pudełku.

Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem tego problemu byłby zakup drukarki laserowej. Przede wszystkim odpada problem tuszu. Kartridże laserowe pozwalają wydrukować większą liczbę stron, między 2 a 3 tysiące. Inne elementy eksploatacyjne, jak np. bębny maja trwałość na poziomie 15000 stron.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
m4tt
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 17, 2018 6:58 pm

[SOLVED] ustawienia drukowania - pytania

Post autor: m4tt »

Dziękuję za pomoc
LibreOffice Wersja: 6.1.4.2 na Windows 10
ODPOWIEDZ