[SOLVED] niewidzialny tekst widoczny tylko na wydruku

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
m4tt
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 17, 2018 6:58 pm

[SOLVED] niewidzialny tekst widoczny tylko na wydruku

Post autor: m4tt »

Witam,

Pracuję nad projektem w arkuszu kalkulacyjnym w LibreOfficeCalc i mam taki problem techniczny że po wydrukowaniu go to oprócz samego projektu pokazuje mi jeszcze niepełną (uciętą) nazwę firmy w lewym górnym rogu której to nazwy nie widzę nigdzie w samym arkuszu. Jeśli ktoś wie jak tą nazwę znależć i usunąć (tak by jej nie było na wydruku) to będę wdzięczny za pomoc
Ostatnio zmieniony pt lut 02, 2024 8:54 pm przez m4tt, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice Wersja: 6.1.4.2 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: niewidzialny tekst widoczny tylko na wydruku

Post autor: Jermor »

Prawdopodobnie masz jakiś kawałek wpisu do główki dokumentu.
"Format -> Styl strony -> Główka -> Edycja..." albo wyłącz wydruk główki, po wybraniu główki wyłącz opcję "Włącz główkę".
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
m4tt
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 17, 2018 6:58 pm

Re: niewidzialny tekst widoczny tylko na wydruku

Post autor: m4tt »

Rzeczywiście tak było, Usunąłem wpis do główki i już nie widać po wydruku go. Dziękuje za pomoc

Jeszcze przy okazji o jedną rzecz zapytam. W tym samym projekcie w LibreOfficeCalc na jednym z wierszy chce ustawić wypełnianie kilku komórek na 0,03 mm (wszystkie 4 strony tj od lewej, od prawej, od góry i od dołu) i gdy zamknę i zapiszę plik a następnie znowu włącze to mimo formalnego zapisania pliku to wypełnianie powraca mi do stanu początkowego przed moją edycją (czyli 0,71 mm wszystkie 4 strony) czyli mi nie zapisuje mojej edycji w tym przypadku. Jak ustawić żeby mi zapisywało zmiany w wypełnianiu po zamknięciu pliku?
LibreOffice Wersja: 6.1.4.2 na Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: niewidzialny tekst widoczny tylko na wydruku

Post autor: Jan_J »

Czy dokument jest w podstawowym roboczym formacie OpenDocument (.ods), czy w obcym, „eksportowym” (najpopularniejsze to .xls i OfficeOpen XML czyli .xlsx)?
W .ods wszystko, co się zadekretuje, powinno się przechować. Przynajmniej w teorii. W praktyce niektóre właściwości *zaimportowane* podczas odczytywania obcych formatów mogą sprawiać kłopoty. Ja np. mam notoryczne problemy ze stylami numeracji odczytanymi z .docx. Być może tu jest podobnie...
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
m4tt
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 17, 2018 6:58 pm

Re: niewidzialny tekst widoczny tylko na wydruku

Post autor: m4tt »

dokument jest w .xls. , miałem go już kilka lat temu utworzony i skopiowałem go i zacząłem go niedawno edytować. Zauważyłem że problem braku zapisu wypełniania dotyczy chyba wszystkich komórek bo jak próbuje zmieniać w innych zmieniać to ten sam problem występuje a nie tylko w tym wierszu... Załączam plik
Załączniki
plik.xls
(55 KiB) Pobrany 32 razy
LibreOffice Wersja: 6.1.4.2 na Windows 10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: niewidzialny tekst widoczny tylko na wydruku

Post autor: Jan_J »

Co do formatów „obcych” (tj. innych niż OpenDocument) filtry importujące i eksportujące obsługują zgodność zawartości merytorycznej. Co do formatu, różnice w wewnętrznej budowie dokumentów różnych formatów sprawiają, że przeniesienie wszystkich właściwości 1:1 jest na tyle trudne, że dotąd nie zostało zrealizowane.

Jeśli jest to aż tak ważne, radzę zapisać dokument jako .ods, a potem sprawdzić, czy po odczycie eksportuje się do .xls zgodnie z zamierzeniami. Nie gwarantuję.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
m4tt
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 17, 2018 6:58 pm

Re: niewidzialny tekst widoczny tylko na wydruku

Post autor: m4tt »

plik zapisałem jako .ods i problem zniknął. Zapisuje mi wypełnianie komórek tak jak ustawie. Dziękuję bardzo za pomoc ;)
LibreOffice Wersja: 6.1.4.2 na Windows 10
ODPOWIEDZ