Autokorekta nie działa prawidłowo

Użytkowanie edytora dokumentów
Poldek119
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 05, 2023 9:37 am

Autokorekta nie działa prawidłowo

Post autor: Poldek119 »

Dzień dobry wszystkim

Mam problem z autokorekta.Działa ona tylko gdy utworzę nowy dokument tekstowy tworzony z programu (otwieram ikonę skrót z pulpitu). Gdy na pulpicie biorę PPM i robię nowy opendokument dokument tekstowy niestety nie działa. W plikach utworzonych wcześniej również nie działa.
Program odinstalowany i zainstalowany ponownie nic nie dało
Usunięcie folderu office w %appdata% nic nie dało.
Jakieś pomysły ?
Apache Open Office 4.1.14 Windows
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Autokorekta nie działa prawidłowo

Post autor: Jermor »

Sprawdź, czy masz w ogóle włączone sprawdzanie.
obraz_2023-10-05_220805353.png
obraz_2023-10-05_220805353.png (39.69 KiB) Przejrzano 356 razy
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Poldek119
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 05, 2023 9:37 am

Re: Autokorekta nie działa prawidłowo

Post autor: Poldek119 »

Tak oczywiście. Szczególnie jak jest to w dwóch różnych formach utworzenia dokumentu.
Zauważyłem jeszcze że podczas sprawdzania pisowni F7 w tych plikach tworzonych z pulpitu nie ma język polskiego inie sprawdza. Nie rozumiem kompletnie tego programu :(
Mogę to naprawić ręcznie robiąc: Narzędzia,język,dla całego tekstu i polski.
Załączniki
2.png
2.png (20.54 KiB) Przejrzano 337 razy
1.png
1.png (13.94 KiB) Przejrzano 337 razy
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2023 8:56 am przez Poldek119, łącznie zmieniany 2 razy.
Apache Open Office 4.1.14 Windows
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Autokorekta nie działa prawidłowo

Post autor: Jan_J »

Być może szablon (czyli z grubsza zestaw stylów ładowany w chwili tworzenia dokumentu) ustala inny język niż polski?
F11 / style akapitu (¶) / prawy przycisk myszy / Modyfikuj / zakładka Czcionka / [Język]
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Autokorekta nie działa prawidłowo

Post autor: Jermor »

Rozumiem to tak:
Gdy uruchamiasz program Writer, wywołując go z listy programów Windowsa, (nie ze skrótu na pulpicie) to program działa zgodnie z twoimi oczekiwaniami. Także, tak wywołany program, po wydaniu mu polecenia "Plik -> Otwórz..." obsługuje plik prawidłowo.
Gdy klikniesz dwukrotnie na nazwę pliku otwiera się Writer, ale już w innej wersji. Gdy robisz przez PPM nowy dokument, to tylko tworzysz plik o konkretnym rozszerzeniu i nic więcej. Dopiero dwukrotne kliknięcie tego pliku powoduje akcję Windows, która polega na znalezieniu domyślnej aplikacji przypisanej do rozszerzenia nazwy i jej uruchomienia.
To wygląda tak jakbyś miał zainstalowane dwie instancje Writera. Np. druga jako Apache OpenOffice Portable.
Windows ma opcję, przy pomocy której możesz przyporządkować program, jaki ma zostać użyty po dwukrotnym kliknięciu pliku.
W Widows 10 jest to w "Ustawienia -> Aplikacje -> Aplikacje domyślne -> Wybierz aplikacje domyślne według typów".
Znajdź rozszerzenie .odt i ponownie przypisz wybrany program.
No i jeśli nie masz ciśnienia akurat na Apache przejdź na LibreOffice, masz tam więcej możliwości.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: Autokorekta nie działa prawidłowo

Post autor: tomeh »

Także miałem wiele problemów z Open orfice i dlatego zmieniłem go na Libre Office z czasem. Niby są bardzo podobne ale z Libre jakoś ani razu jeszcze nie miałem trudnej przerwy jak z Open. Pliki i wszystko działa w nim tak samo, te same rozszerzenia. Wypróbuj Libre zamiast Open - obsługa ta sama i wszystko. A to może rozwiązać naprawdę wiele problemów. Tutaj na tym forum często mi pomagano także w Libre bo to forum także do niego.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
ODPOWIEDZ