[Sloved] Słownik użytkownika i przeniesienie na drugie urządzenie

Użytkowanie edytora dokumentów
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

[Sloved] Słownik użytkownika i przeniesienie na drugie urządzenie

Post autor: tomeh »

Dzień dobry, mam takie pytanie - na 1 urządzeniu dodaję często słowa do słownika. Obecnie pracuję już na dwóch urządzeniach i czy da się przenieść słownik z jednego na drugie? Chodzi o writer oczywiście w Libre Office.

Tak aby słowa były te co dodałem także na tym drugim urządzeniu zapiane poprawnie w odmianach itp a nie podkreślane. Używam często nazw technicznych części i to dużo słów jakie nie są rozpoznawalne przez słownik wbudowany.

Dało by się zrobić jakieś przeniesienie ich do drugiego komputera?
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2023 8:39 pm przez tomeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Słownik użytkownika i przeniesienie na drugie urządzenie

Post autor: Jermor »

Słowniki są pobierane z lokalizacji wskazanej w oknie dialogowym "Ścieżki używane przez LibreOffice" (Narzędzia -> Opcje -> LibreOffice -> Ścieżki). Słowniki użytkownika są, jeśli zachowano standardowe przypisanie, w folderze: C:\Users\użytkownik\AppData\Roaming\LibreOffice\4\user\wordbook
Myślę, że przekopiowanie tych słowników do właściwego folderu w nowym komputerze powinno rozwiązać problem.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: Słownik użytkownika i przeniesienie na drugie urządzenie

Post autor: tomeh »

Czyli skopiować zawartość katalogu i wgrać ją na drugim komputerze w takim samym katalogu? Oczywiście pomijam lokalizacje, tylko chodzi o ten sam analogiczny typ katalogu tego programu. O to chodzi tak?
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Słownik użytkownika i przeniesienie na drugie urządzenie

Post autor: Jermor »

Tak.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: Słownik użytkownika i przeniesienie na drugie urządzenie

Post autor: tomeh »

Wykonałem dzisiaj, faktycznie wydaje się że to działa. Na nowym komputerze nie podkreśla mi tych słów. Dziękuję ogromnie za pomoc.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
ODPOWIEDZ