"Hotkeys" czyli podświetlanie skrótów w menu [SOLVED]

Użytkowanie edytora dokumentów
mixtur
Posty: 10
Rejestracja: czw maja 20, 2021 9:14 am

"Hotkeys" czyli podświetlanie skrótów w menu [SOLVED]

Post autor: mixtur »

Dzień dobry wszystkim.

Edit 2023-09-03: Znalazłem - Lewy ALT(klawisz)po chwili wyświetla skróty i wszystko dziala jak trza. Dzięki WSZYSTKIM!!!!
Czy we Writerze jest możliwość włączenia podświetlania skrótów w menu? Chodzi mi o coś takiego jak było w Wordzie - na każdym poziomie menu mozna sobie było za pomocą jednego klawisza - w Wordzie to był chyba prawy CTRL, wyświetlić wszystkie "gorące klawisze" - to było takie krótkie podkreślenie jednego znaku. Gdzie szukać tej opcji we Writerze?
Dzięki serdeczne góry za pomoc
Krzysiek z Lublina
Ostatnio zmieniony ndz wrz 03, 2023 7:09 pm przez mixtur, łącznie zmieniany 2 razy.
Libre Office 6.4.7.2, Xubuntu 20.08
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: "Hotkeys" czyli podświetlanie skrótów w menu

Post autor: Jermor »

Nie kojarzę czegoś takiego w Wordzie. Zwłaszcza że od wersji 2003 zrezygnowano w nim z klasycznego menu na rzecz tzw. wstążki. W tejże naciśnięcie ALT przytwierdzało do każdej pozycji literę lub grupę literową, których naciśnięcie powodowało kolejną akcję.
W Writerze każde rozwijane menu ma podkreśloną jedną z liter, która aktywuje konkretne działanie. Piszę tu o standardowym pasku narzędzi.
Nie obeszło się przy tym od problemów, bo w polskiej wersji na pierwszym poziomie menu podkreślona jest litera "o" w poleceniu "Format" i "Okno". W tej sytuacji ALT+o zawsze wywołuje "Format", gdyż te polecenia nie rozróżniają wielkości liter a np. w programie Calc do polecenia "Styl" w ogóle nie przypisano żadnej litery.
Gorzej jest z wariantem interfejsu użytkownika "Z kartami", tu nie działają mi skróty klawiaturowe.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
mixtur
Posty: 10
Rejestracja: czw maja 20, 2021 9:14 am

Re: "Hotkeys" czyli podświetlanie skrótów w menu

Post autor: mixtur »

A czy ten wariant interfejsu uzytkownika można zmienić? I jak? Bo u mnie tych podkreśleń nie ma...
Dzieki serdeczne,
KzL


Edit: Znalazłem tę opcję, ale to nic nie dało – "hotkeysów" jak nie było, tak nie ma...

Jest jakaś opcja ich włączania/wyłączania?
Libre Office 6.4.7.2, Xubuntu 20.08
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: "Hotkeys" czyli podświetlanie skrótów w menu

Post autor: Jermor »

Piszesz, że masz wersję 6.4.7, obecnie jako stabilną przedstawia się 7.4.7 a mam wrażenie, że jeszcze nowsza, 7.5.5 także już zasługuje na uwagę.
W tych wersjach w poleceniu "Widok" jest opcja "Interfejs użytkownika..." otwierająca takie okno dialogowe:
obraz_2023-07-31_214203004.png
obraz_2023-07-31_214203004.png (31.47 KiB) Przejrzano 262 razy
Pozwala to wybrać interfejs oddzielnie dla każdego programu pakietu LibreOffice.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ