Jak wstawić zaznaczenie tekstu wraz z akapitem

Użytkowanie edytora dokumentów
SamotnyPaladyn
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 24, 2017 2:43 am

Jak wstawić zaznaczenie tekstu wraz z akapitem

Post autor: SamotnyPaladyn »

Jak wstawić coś takiego jak w szablonie poniżej
https://zapodaj.net/plik-Whkxe4KVor
Chodzi mi o tą linie w której jest wpisane "Doświadczenie Zawodowe", "Wykształcenie", "Dodatkowe informacje"
LibraOffice 5.2 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Jak wstawić zaznaczenie tekstu wraz z akapitem

Post autor: Jermor »

To, co tam widzisz, to jest tło akapitu. Wpisujesz swój tekst. Wybierasz formatowanie akapitu. W oknie dialogowym przechodzisz do zakładki "Obszar" a tam wybierasz kolor.
PS. Zamieszczaj swoje obrazy bezpośrednio w poście.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
SamotnyPaladyn
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 24, 2017 2:43 am

Re: Jak wstawić zaznaczenie tekstu wraz z akapitem

Post autor: SamotnyPaladyn »

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, o to chodziło :) Co do wstawiania obrazu, poprostu byłza duży a nie wiedziałem jak go szybko zmniejszyć.
LibraOffice 5.2 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Jak wstawić zaznaczenie tekstu wraz z akapitem

Post autor: Jermor »

Masz Windows 10 a w nim dostarczony program Paint.
Otwierasz Painta, wczytujesz lub wklejasz do niego obraz. W narzędziach głównych jest ikonka zmiany rozmiaru.
obraz_2023-06-17_112306415.png
obraz_2023-06-17_112306415.png (44.78 KiB) Przejrzano 267 razy
Poza tym możesz wyodrębnić z ekranu tylko potrzebny fragment. W Windows 10 jest do tego dedykowany program Wycinek i szkic. Można go podpiąć pod przycisk PrintScreen, jest to opisane w pomocy.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
SamotnyPaladyn
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 24, 2017 2:43 am

Re: Jak wstawić zaznaczenie tekstu wraz z akapitem

Post autor: SamotnyPaladyn »

Ja to próbowałem robić w XNview tylko kiedy zmniejszałem np do mniejszych rozdzielczości to mi mocno rozciągało.
LibraOffice 5.2 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Jak wstawić zaznaczenie tekstu wraz z akapitem

Post autor: Jermor »

Ponieważ nie wiem jak bardzo ta funkcjonalność jest ci potrzebna podałem narzędzie, które jest "wbudowane" w Windows.
Sam do obróbki grafik, zdjęć, obrazów używam IrfanView (program bezpłatny). Jest też np. strona: https://www.iloveimg.com/pl/zmien-rozmi ... ozmiar-jpg, która pozwala na operacje online.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ