Numeracja stron

Użytkowanie edytora dokumentów
Ramzuous92
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 05, 2023 7:19 pm

Numeracja stron

Post autor: Ramzuous92 »

Witam

chciałbym ustawić numerację stron w dokumencie razem ze spisem treści W LibreOpen Office. Moja numeracja miałaby się zaczynać od strony nr 3, ale chciałbym, żeby zaczynała się od jedynki na stronie trzeciej (pierwsza strona dokumentu to tytuł, druga to spis treści), czyli strona nr3 powinna mieć nr jeden w stopce, strona nr 4 powinna mieć 2 w stopce itd. aż do końca dokumentu.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc w rozwiązaniu problemu, jeżeli jest to możliwe.
OpenOffice 4.6 pod Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2233
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Numeracja stron

Post autor: Jermor »

Założyłem, że strony podstawowe mają przypisany styl "Domyślny".
Zrób to następująco:
Pierwszej stronie tej z tytułem przypisz styl "Pierwsza strona". Ten styl nie wyświetla numerów stron, ale następnej stronie automatycznie przypisuje styl "Domyślny". Dlatego po tytułach wstaw ręczny podział strony, poleceniem "Wstaw -> Więcej podziałów -> Podział ręczny...".
W okienku zaznacz, że chodzi o podział strony i jako styl ponownie wskaż "Pierwsza strona". Innych ustawień nie wykorzystuj.
Po spisie treści ponownie wstaw ręczny podział strony, tak jak powyżej, ale tym razem wybierz styl "Domyślny styl strony", zaznacz opcję "Zmień numer strony" i w okienku numerowania wpisz, lub wybierz 1.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Ramzuous92
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 05, 2023 7:19 pm

Re: Numeracja stron

Post autor: Ramzuous92 »

Dziękuję za pomoc. Zamykam temat.
OpenOffice 4.6 pod Windows 10
Zablokowany