[SOLVED] Usuwanie zablokowanych rozszerzeń

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
Awatar użytkownika
Stoow
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 11, 2011 10:55 pm

[SOLVED] Usuwanie zablokowanych rozszerzeń

Post autor: Stoow »

Zainstalowałem OpenOffice.org 3.3 i w rozszerzeniach pojawiły mi się słowniki niemiecki i rosyjski. Nie mogę ich usunąć, bo widnieje przy nich ikona kłódki. Dlaczego są one zablokowane i jak można je usunąć?
OpenOffice.org 3.3, Windows 7
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Usuwanie zablokowanych rozszerzeń

Post autor: quest-88 »

Nie wiem czy to zadziała (bo nie używam Windows), ale odpal raz jeszcze instalator i wybierz opcje dla zaawansowanych użytkowników. Będziesz mógł wtedy wybrać komponenty do usunięcia/reinstalacji.

Możesz też pogrzebać w katalogach. U mnie rozszerzenia znajdują się w /opt/libreoffice/share/extensions.

U Ciebie powinno to być C:\Program Files\OpenOffice.org\share\extensions. I usuń foldery /dict-de i /dict-ru
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Usuwanie zablokowanych rozszerzeń

Post autor: Astur »

Opcje instalatora mają się nijak do rozszerzeń. Po prostu je skasuj z odpowiedniego folderu i przestaną obciążać pamięć.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Awatar użytkownika
Stoow
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 11, 2011 10:55 pm

Re: Usuwanie zablokowanych rozszerzeń

Post autor: Stoow »

To faktycznie rozwiązuje problem, dzięki. Pozostaje tylko pytanie: dlaczego niektóre są zablokowane, a inne nie?
OpenOffice.org 3.3, Windows 7
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Usuwanie zablokowanych rozszerzeń

Post autor: Jan_J »

Rozszerzenia możesz instalować jako administrator w gałęzi instalacji systemowej (w Windows typowo w c:\program files\openoffice.org3\share) lub jako użytkownik w gałęzi swojej konfiguracji osobistej (w Windows typowo w c:\users\kuku\RoamingData\openoffice.org\3\User). Do zarządzania tymi pierwszymi użyj programu unopkg z prawami administratora systemu.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Usuwanie zablokowanych rozszerzeń

Post autor: quest-88 »

Astur pisze:Opcje instalatora mają się nijak do rozszerzeń. Po prostu je skasuj z odpowiedniego folderu i przestaną obciążać pamięć.
Tak mi się skojarzyło, bo Ux Systems udostępniało swoją kompilację z wbudowanym Writer Tool, a można to było usunąć przez windowsowy instalator.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Usuwanie zablokowanych rozszerzeń

Post autor: Astur »

Jan_J pisze:[...] użyj programu unopkg z prawami administratora systemu.
Dodajmy, programu, który pracuje w linii poleceń, nie oddaje żadnych komunikatów (również o błędach), a jego dokumentacja jest wyłącznie po angielsku i tylko w internecie.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [SOLVED] Usuwanie zablokowanych rozszerzeń

Post autor: Jan_J »

Sorry, rzeczywiście.
Polecenie

Kod: Zaznacz cały

unopkg gui
wymusza pracę w trybie graficznego okna dialogowego.
Przyznaję się uczciwie, że najczęściej korzystam z tego sposobu uruchamiania.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Raknor
Posty: 509
Rejestracja: pt lut 19, 2010 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [SOLVED] Usuwanie zablokowanych rozszerzeń

Post autor: Raknor »

Uruchom OpenOffice.org jako administrator.
LibreOffice 5.1.6 (64bit)
Kubuntu 16.04 (64bit)
Wszelkie uwagi lub chęć udziału przy polonizacji LibreOffice proszę kierować na adres: pol_lo at pro.wp.pl
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: [SOLVED] Usuwanie zablokowanych rozszerzeń

Post autor: Astur »

Raknor pisze:Uruchom OpenOffice.org jako administrator.
W Linuksie, zgoda.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Awatar użytkownika
antekg
Posty: 18
Rejestracja: śr sie 25, 2010 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usuwanie zablokowanych rozszerzeń

Post autor: antekg »

quest-88 pisze: pn lut 07, 2011 4:47 pm Nie wiem czy to zadziała (bo nie używam Windows), ale odpal raz jeszcze instalator i wybierz opcje dla zaawansowanych użytkowników. Będziesz mógł wtedy wybrać komponenty do usunięcia/reinstalacji.

Możesz też pogrzebać w katalogach. U mnie rozszerzenia znajdują się w /opt/libreoffice/share/extensions.

U Ciebie powinno to być C:\Program Files\OpenOffice.org\share\extensions. I usuń foldery /dict-de i /dict-ru
U mnie rozszereznia są w /lib/libreoffice/share/extensions/
AOO 4.1.4 (Polish) na Windows 10 (64b) / AOO 4.1.0 na Windows Vista / LibreOffice na Mageia Linux
ODPOWIEDZ