NIE DZIAŁA FUNKCJA WKLEJ Z WYCINANIA EKRANU

Użytkowanie edytora dokumentów
fisher123
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 24, 2023 11:42 am

NIE DZIAŁA FUNKCJA WKLEJ Z WYCINANIA EKRANU

Post autor: fisher123 »

Dzień dobry,
Po przesiadce na nowy komputer z Win11 i nową wersję OO 4.1.13
przestała działać możliwość wklejania wyciętego fragmentu ekranu z systemowej aplikacji WYCINANIE.
Wycinam fragment ekranu -> klikam KOPIUJ.
OOWriter -> wklej -> nic się nie dzieje;
tak samo jak zrobię wklej specjalnie -> pokazuje "mapa bitowa" (źródło nieznane) -> ok -> nic się nie dzieje.
Wklejanie tego samego skopiowanego fragmentu do maila czy do Painta działa normalnie.

Proszę o pomoc.
Windows11/OpenOffice 4.1.13
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: NIE DZIAŁA FUNKCJA WKLEJ Z WYCINANIA EKRANU

Post autor: Jermor »

Nie mam Windows 11 więc nie mogę niczego potwierdzić, ale może przesiądź się na LibreOffice, w nim na bieżąco są wprowadzane modyfikacje. Jeśli był jakiś konflikt między aplikacją a schowkiem być może w Libre już go poprawili.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
fisher123
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 24, 2023 11:42 am

Re: NIE DZIAŁA FUNKCJA WKLEJ Z WYCINANIA EKRANU

Post autor: fisher123 »

Jermor pisze: pt lut 24, 2023 6:56 pm Nie mam Windows 11 więc nie mogę niczego potwierdzić, ale może przesiądź się na LibreOffice, w nim na bieżąco są wprowadzane modyfikacje. Jeśli był jakiś konflikt między aplikacją a schowkiem być może w Libre już go poprawili.
Dziękuję za info.
Dokładnie tak zrobiłem... Przesiadłem się po ok. 20 latach z OO na LibreOffice i tutaj nie ma żadnego problemu z kopiowaniem ze schowka fragmentu wycinania. Zapewne jakiś problem systemowy, gdyż jeśli wytnę fragment ekranu, wkleję do Painta i stamtąd zrobię wklej to do OO wchodzi bez problemu :) Być może pojawi się jakaś aktualizacja OO i problem zniknie.
Zamykam temat.
Windows11/OpenOffice 4.1.13
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: NIE DZIAŁA FUNKCJA WKLEJ Z WYCINANIA EKRANU

Post autor: Jan_J »

Widocznie obsługa schowka w OpenOffice korzystała z przestarzałego mechanizmu, który w W11 przestał być obsługiwany. Na istotną aktualizację bym nie liczył. OpenOffice jako projekt bardziej pozoruje życie, niż żyje.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Zablokowany