Powtarzające się adresy email

Użytkowanie edytora dokumentów
konrad
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 26, 2014 6:28 pm

Powtarzające się adresy email

Post autor: konrad »

Witajcie,
zrobiłem w Writerze, baze adresów email, każdy email oddzielony jest średnikiem, jednak niektóre adresy się powtarzają. Czy jest jakiś sposób na wyeliminowanie powtarzających się adresów ?
OpenOffice 2.4, MacOS 10.6.8
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powtarzające się adresy email

Post autor: Jan_J »

Zamień ; na <Enter>, posortuj, weź pierwsze elementy z każdego bloku, zamień <Enter> na ;

Zamianę zrobisz we Writerze formularzem Znajdź i zamień z [x] włączonymi wyrażeniami regularnymi: ; na \n
Sortowanie w Calcu. Pierwsze egzemplarze wyłowisz autofiltrem po dodaniu kolumny z warunkiem bieżący wpis <> poprzedni wpis.
Potem do Writera i opiat' zamiana w drugą stronę: $ na ;

Albo unix way, na plikach czysto tekstowych

Kod: Zaznacz cały

cat baza.txt | tr ";" "\n" | sort | uniq | tr "\n" ";" > wynik.txt
W Maku albo Linuksie od ręki, w Windows trzeba co nieco poinstalować (-> Cygwin albo -> GNUWin32). Ale tego sposobu, nie wiem czemu, ludzie na ogół nie trawią...
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Wielko
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 24, 2023 11:23 am

Re: Powtarzające się adresy email

Post autor: Wielko »

Witam. Podepnę się pod starszy istniejący wpis, dotyczący tego samego. Może coś się zmieniło od tego czasu.
Mam podobny problem, mam 2x pliki z danymi zapisanymi we Writerze (.odt). Zawierają adresy email oddzielone przecinkami. Czy jest jakiś prosty sposób aby "odjąć" od siebie pliki, aby scalić w jeden bez powtarzających się adresów email lub wrzucić wszystko w jeden plik i usunąć powtarzające się wartości/wyrażenia.
Pozdrawiam Serdecznie
(Bardzo przepraszam, temat dotyczy LibreOffice, pomyliłem fora, aczkolwiek może, uzyskam pomoc).
OpenOffice 7.4.4 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Powtarzające się adresy email

Post autor: Jermor »

Nic się nie zmieniło. Musisz zastosować metodę @Jan_J.
Nie wiem ile masz tych adresów, lecz jeśli dużo, to proponuję takie działanie:
Wklej na końcu pierwszego pliku adresy z pliku drugiego.
Następnie zrób to, o czym napisał @Jan_J, czyli zamień przecinki na znaki ENTER. Otrzymasz wówczas kolumnę adresów mailowych.
Tak utworzony blok tekstowy możesz posortować, a następnie usunąć ręcznie duplikaty.
Jeśli adresów jest bardzo dużo, to żeby nie wyszukiwać duplikatów w posortowanej liście, skopiuj tę kolumnę tekstową (bez sortowania) i wklej do arkusza kalkulacyjnego Calc.
W arkuszu ustaw komórkę aktywną na pierwszym adresie i wywołaj polecenie "Dane -> Więcej filtrów -> filtr standardowy...". Powinna ci się zaznaczyć cała kolumna z adresami. Jeśli wstawiłeś swoje dane do kolumny A to otworzy się okno dialogowe jak poniżej.
Zrzut ekranu 2023-01-24 110106.jpg
Zrzut ekranu 2023-01-24 110106.jpg (33.06 KiB) Przejrzano 503 razy
Wybierz pokazane opcje, wskaż adres komórki, w której ma się pojawić wynik filtrowania.
Teraz skopiuj otrzymany wynik i wstaw do dokumentu tekstowego.
Po wklejeniu do dokumentu tekstowego otrzymasz wstawioną tabelę. Kliknij wewnątrz dowolnej komórki tej tabeli i wywołaj polecenie "Tabela -> Konwertuj -> Tabela na tekst..."
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Wielko
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 24, 2023 11:23 am

Re: Powtarzające się adresy email

Post autor: Wielko »

Dziękuję,
Pozdrawiam
OpenOffice 7.4.4 na Windows 10
ODPOWIEDZ