Przypisy dolne pomocy

Użytkowanie edytora dokumentów
Marcelina12
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 06, 2023 12:00 am

Przypisy dolne pomocy

Post autor: Marcelina12 »

Pomóżcie, co robię nie tak??? Wrzucam screena jak to u mnie wygląda. Dodam, że chcę żeby między przypisami nie było tej przerwy tylko żeby był jeden pod drugim ale już nie mam pojęcia jak to zrobić ???
Załączniki
2023-01-05 3.png
2023-01-05 3.png (82.19 KiB) Przejrzano 455 razy
open office writter 4.1.11 windows 11
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Przypisy dolne pomocy

Post autor: Jermor »

Przypis dolny jest wstawiany ze stylem akapitu "Przypis dolny".
Za odstępy między akapitami stylu odpowiada parametr "Odstęp od góry" i "Odstęp od dołu". Sprawdź to w parametrach stylu i go ewentualnie zmodyfikuj. Ten parametr znajduje się na zakładce "Wcięcia i odstępy".
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Marcelina12
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 06, 2023 12:00 am

Re: Przypisy dolne pomocy

Post autor: Marcelina12 »

Nie pomogło. Pomogło dopiero przekopiowanie do nowego pliku. Ale w nowym wszystko mi się rozwala. W przypisach na dole strony jest różna wielkość numerów itp. Może jest jakiś inny sposób na usunięcie tej przestrzeni?
open office writter 4.1.11 windows 11
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2259
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Przypisy dolne pomocy

Post autor: Jermor »

Musiałabyś zamieścić próbkę, fragment jakiejś strony, aby spróbować dojść, o co chodzi, a nie zrzut ekranu.
W tej sytuacji załącz plik z fragmentem starej wersji, tej z odstępami i drugi plik z fragmentem bez odstępów, ale z różną wielkością numerów.
Potwierdź jednocześnie, że twój podpis faktycznie oznacza, iż używasz Apache OpenOffice w wersji 4.1.11, ostatnia dostępna wersja, to 4.1.13
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przypisy dolne pomocy

Post autor: Jan_J »

Pewien wpływ na skuteczność zabiegów może mieć decyzja o wyborze formatu dokumentu: czy jest to OpenDocument (odt), czy Office Open XML (docx)? Ze wskazaniem na pierwszy jako podstawowy format roboczy Writera.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ