Nie można załadować obrazu w edytowanych plikach tekstowych

Użytkowanie edytora dokumentów
kosmaty48
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 17, 2022 10:13 pm

Nie można załadować obrazu w edytowanych plikach tekstowych

Post autor: kosmaty48 »

Witam,
Mam system operacyjny Windows 10 64 bitowy oraz aplikację LibreOffice Writer wersja 7.4.3.2.
Tworząc plik tekstowy - OpenDokument.odt czy plik tekstowy - nowy dokument sformatowany.rtl przy wstawianiu do nich obrazów – wstawiają się tylko zakotwiczone ramki z napisem "Obraz" i numerem . Po zaznaczeniu tych ramek i wejściu w w ich właściwości w pozycji makra jest napis – " nie można załadować obrazu ". Zmiana opcji na – " obraz pomyślnie załadowany" oraz "OK" nic nie daje. Zauważyłem również że była raz wskazówka o tym żeby zainstalować Jawę, też nie pomogło. Pytanie - co zainstalować, czy też zmienić w ustawieniach aby obrazy mogły być widoczne w edytowanych plikach tekstowych ?? Dziękuję.
LibreOffice 7.4.3.2 Windows 10 64 bitowy
cwolan
Posty: 54
Rejestracja: pn sty 25, 2021 11:17 pm

Re: Nie można załadować obrazu w edytowanych plikach tekstowych

Post autor: cwolan »

kosmaty48 pisze: sob gru 17, 2022 10:39 pm Mam system operacyjny Windows 10 64 bitowy oraz aplikację LibreOffice Writer wersja 7.4.3.2.
Tworząc plik tekstowy - OpenDokument.odt czy plik tekstowy - nowy dokument sformatowany.rtl przy wstawianiu do nich obrazów – wstawiają się tylko zakotwiczone ramki z napisem "Obraz" i numerem .
Sprawdź ustawienia dotyczące wyświetlania obiektów. Ramka z napisem „Obraz” i numerem jest wyświetlana zamiast obrazu, gdy w ustawieniach
nie jest zaznaczona opcja „Obrazy i obiekty”.

Narzędzia → Opcje → LibreOffice Writer → Widok

Widoczność można też kontrolować za pomocą przycisku na pasku Narzędzia (domyślnie pasek nie jest wyświetlany).
-------------------------------
juxtaINFO.png
juxtaINFO.png (38.92 KiB) Przejrzano 454 razy
kosmaty48 pisze: sob gru 17, 2022 10:39 pm Po zaznaczeniu tych ramek i wejściu w w ich właściwości w pozycji makra jest napis – " nie można załadować obrazu ". Zmiana opcji na – " obraz pomyślnie załadowany" oraz "OK" nic nie daje. Zauważyłem również że była raz wskazówka o tym żeby zainstalować Jawę, też nie pomogło. Pytanie - co zainstalować, czy też zmienić w ustawieniach aby obrazy mogły być widoczne w edytowanych plikach tekstowych ?? Dziękuję.
Zakładka Makro umożliwia przypisanie makr do różnego rodzaju zdarzeń. Jeśli nie masz tam przypisanych żadnych makr, to zmiana „Nie można załadować obrazu” na „Obraz załadowany pomyślnie” nie wpływa ma wyświetlanie obiektów
OpenOffice 1.1.5 – 4.1.15
LibreOffice 3.3.0.4 – 7.6.6
Windows 7,10,11 64-bit
kosmaty48
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 17, 2022 10:13 pm

Re: Nie można załadować obrazu w edytowanych plikach tekstowych

Post autor: kosmaty48 »

Obrazy się pokazały w obydwu rodzajach plików. Dziękuję za pomoc. :D Widzę że w ustawieniach edytora można jeszcze dużo zmienić.
Ostatnio zmieniony pn gru 19, 2022 8:32 am przez kosmaty48, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 7.4.3.2 Windows 10 64 bitowy
ODPOWIEDZ