Odwołanie do zakresu w sąsiednim arkuszu nie działa. [SOLVED]

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
AdamTko
Posty: 32
Rejestracja: pn maja 28, 2012 2:07 pm

Odwołanie do zakresu w sąsiednim arkuszu nie działa. [SOLVED]

Post autor: AdamTko »

Dzień dobry. Mam taki oto problem.
1. Mam plik, a w nim dwa arkusze. Na pierwszym z nich (o nazwie Main) potrzebuję korzystać z list wyboru.
2. Pierwotnie pobudowałem te listy i podefiniowałem zakresy właśnie na tym pierwszym arkuszu, ale zacząłem mieć kłopoty z czytelnością i zaczął robić się bałagan.
3. Ponownie pobudowałem listy wyboru i podefiniowałem zakresy, ale tym razem na drugim arkuszu, o nazwie Listy_wyboru.
4. Wybór zawartości komórki w oparciu o listę zbudowaną na zakresie, owszem, super działa ale.... tylko w obrębie arkusza na którym są dane do zakresu, czyli na ark. "Lista_wyboru". Na arkuszu "Main" próba ustawienia sprawdzania poprawności danych w oparciu o zakres wywala mi "#REF!"

Przypuszczam, że w odwołaniu do zakresu musi być jakoś dodany arkusz, chociaż byłoby to ciut dziwne, wszak zakres jest zdefiniowany jako globalny:
zakresy.jpg
zakresy.jpg (23.77 KiB) Przejrzano 334 razy
Poproszę o wskazówkę, co znów robię źle. TIA
Ostatnio zmieniony czw gru 08, 2022 12:39 pm przez AdamTko, łącznie zmieniany 1 raz.
LO, PA, W7
cwolan
Posty: 54
Rejestracja: pn sty 25, 2021 11:17 pm

Re: Odwołanie do zakresu w sąsiednim arkuszu nie działa.

Post autor: cwolan »

Spróbuj w ADR.POŚR() odwołania z nazwą arkusza, czyli np.

Kod: Zaznacz cały

$Listy_wyboru.$C$1:ADR.POŚR($Listy_wyboru.$C$43)
OpenOffice 1.1.5 – 4.1.15
LibreOffice 6.4.7 – 7.6.4
Windows 7,10,11 64-bit
AdamTko
Posty: 32
Rejestracja: pn maja 28, 2012 2:07 pm

Re: Odwołanie do zakresu w sąsiednim arkuszu nie działa.

Post autor: AdamTko »

cwolan pisze: czw gru 08, 2022 11:57 am Spróbuj w ADR.POŚR() odwołania z nazwą arkusza, czyli np.

Kod: Zaznacz cały

$Listy_wyboru.$C$1:ADR.POŚR($Listy_wyboru.$C$43)
No i o to chodziło. A ja durny próbowałem dopisać nazwę arkusza przed nazwą zakresu.

Dziękuję za nieocenioną pomoc :)
LO, PA, W7
ODPOWIEDZ