skala koloru w tabeli przestawnej

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
dentopolis
Posty: 224
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 2:48 pm

skala koloru w tabeli przestawnej

Post autor: dentopolis »

czy w tabeli przestawnej mogę na stałe ustawić formatowanie warunkowe na skalę kolorów i wyśrodkowanie? teraz gdy odświeżam tabelę, tracę formatowanie (zmienia się też liczba wierszy)
LibreOffice 7.6
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2233
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: skala koloru w tabeli przestawnej

Post autor: Jermor »

Nie wiem jak jest w wersji 7.4, ale w dotychczasowych wersjach każde odświeżanie tabeli przestawnej usuwa z nich każdy rodzaj formatowania.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
dentopolis
Posty: 224
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 2:48 pm

Re: skala koloru w tabeli przestawnej

Post autor: dentopolis »

no właśnie, ale czy można je ustawić? nagrałem makro, które ustawia formatowanie warunkowanie (skala koloru) i wyśrodkowuje, uruchamianie podczas aktywacji arkusza, ale wyśrodkowuje, nie ustawia formatowania warunkowego.
LibreOffice 7.6
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2233
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: skala koloru w tabeli przestawnej

Post autor: Jermor »

  1. Nagrywanie makr nie obejmuje wszystkich działań. Sekwencje ustawiania formatowania warunkowego nie są nagrywane (nagrałem takie makro, ale w wynikowym kodzie nie widać tych operacji).
  2. Nawet gdyby udało się to zrobić, to każde odświeżenie tabeli przywróci jej podstawowe formatowanie. Makro należałoby napisać, a nie rejestrować.
  3. Takie makro powinno być uruchamiane po każdym odświeżeniu tabeli.
  4. Tabela przestawna nie jest konstrukcją o stałych wymiarach. Każde odświeżenie analizuje dane wejściowe i na tej podstawie generuje nową wersję tabeli. A to oznacza, że wyniki (komórki) decydujące o formatowaniu, a także miejsca, które mają być formatowane mogą znajdować się w innym miejscu arkusza.
  5. Do pobierania konkretnych danych z tabeli przestawnej służy funkcja WEŹDANETABELI() [GETPIVOTDATA()]. Parametry funkcji wskazują nie na adres w arkuszu, lecz położenie w tabeli przestawnej. Ilustracja poniżej przedstawia dane źródłowe, tabelę przestawną i zastosowanie funkcji.
    obraz_2022-12-01_190841285.png
    obraz_2022-12-01_190841285.png (12.28 KiB) Przejrzano 412 razy
  6. Formatowanie tabeli przestawnej (niewarunkowe) odbywa się poprzez style. Po utworzeniu tabeli przestawnej w arkuszu pojawiają się nowe style:
    • Kategoria tabeli przestawnej.
    • Narożnik tabeli przestawnej.
    • Pole tabeli przestawnej.
    • Tytuł tabeli przestawnej.
    • Wartość tabeli przestawnej.
    • Wynik tabeli przestawnej.
    Wykorzystując style można nadać tabeli zindywidualizowany wygląd. Taki wygląd będą miały także inne tabele w arkuszu.
  7. W poście viewtopic.php?t=5926 podałem makro realizujące formatowanie warunkowe i link do podręcznika Andrew Pitonyak-a, autora tego makra.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
dentopolis
Posty: 224
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 2:48 pm

Re: skala koloru w tabeli przestawnej

Post autor: dentopolis »

wow style to załatwią, bardzo dziękuję za obszerny opis !
LibreOffice 7.6
ODPOWIEDZ