komentarze dla prowadzącego prezentację

Użytkowanie edytora prezentacji
Madzia
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 10, 2015 3:44 pm

komentarze dla prowadzącego prezentację

Post autor: Madzia »

Mam jeszcze jeden problem. Mam przedstawić referat i przedstawić jednocześnie prezentację. Sama będę sobie przesuwać slajdy za pomocą laptopa. Chciałabym żeby na slajdzie czy też przy slajdzie był widoczny komentarz. Komentarz ma być widoczny dla mnie (dla prowadzącej prezentację) ale nie ma być widoczny na slajdzie wyświetlanym przez rzutnik. To mają być hasła dla mnie żebym nie zapomniała powiedzieć czegoś co zaplanuje. Nie chcę sięgać dodatkowo do jakiś notatek. No i już sobie odnalazłam, że jest coś takiego jako notatki. włączam pokaz slajdów i okazuje się że slajd zajmuje u mnie na laptopie niewielką część ekranu a notatki - 3/4 ekranu. Da się to jakoś zmienić. Raczej chciałabym widzieć slajd (na ekranie z laptopa, obraz z wyświetlacza będzie za mną) a tylko zerkać na te notatki ? widzę że czcionkę na polu na notatki da się zmieniać nawet skrótami klawiszowymi a okna nie widzę możliwości. To bez sensu.
Jestem zupełnie zielona z Impress.

Dzięki za podpowiedzi.
libreoffice pod KDE NEON 5.26
pit
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 12, 2022 4:13 pm

Re: komentarze dla prowadzącego prezentację

Post autor: pit »

Madzia pisze: śr lis 16, 2022 6:21 pm slajd zajmuje u mnie na laptopie niewielką część ekranu a notatki - 3/4 ekranu. Da się to jakoś zmienić
Okazuje się, że 6 lat to za mało by dodać taką funkcjonalność
LibreOffice 7.3.2.2 (x64) na Windows 11
Madzia
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 10, 2015 3:44 pm

Re: komentarze dla prowadzącego prezentację

Post autor: Madzia »

pit pisze: czw lis 17, 2022 1:54 pm
Madzia pisze: śr lis 16, 2022 6:21 pm slajd zajmuje u mnie na laptopie niewielką część ekranu a notatki - 3/4 ekranu. Da się to jakoś zmienić
Okazuje się, że 6 lat to za mało by dodać taką funkcjonalność
Sprawdzałam z ciekawości jak to wygląda na PP. No jest trochę lepiej ale nieidealnie - tzn. możliwość konfiguracji ekranu prezentującego też jest mocno ograniczona.
libreoffice pod KDE NEON 5.26
ODPOWIEDZ