Combo box w pliku *.odtWriter

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
hajotek
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 14, 2022 4:46 pm

Combo box w pliku *.odtWriter

Post autor: hajotek »

Witam. Mam Librę 4,7 . Mam zwykły plik *.odt - jest to umowa. Chciałbym w miejscach, w których zmienia się tekst umowy na przykład Pan lub Pani i wyjazd lub wjazd umieścić pole. Najchętniej combo box. Nie potrafię tego zrobić. Nadmieniam, że jestem początkujący w Librze i pewnie mam stare nawyki z Microsoft Office i to ze starymi formantami. Pozdrawiam
OpenOffice 7.4, Win 10
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Combo box w pliku *.odtWriter

Post autor: Jan_J »

Na anglojęzycznym forum w https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... b5#p528501 odpowiedzi udzielił @JeJe
W jego poście znajduje się załącznik z kontrolką pozwalającą na taki wybór.

Libre 7.4 jest oprogramowaniem eksperymentalnym. Może mieć sporo błędów przeznaczonych do wykrywania i usuwania:
If you're a technology enthusiast, early adopter or power user, this version is for you!
Bezpieczniej jest używać linii „Still”; w tej chwili obejmuje ona wersje 7.3.x:
This version is slightly older and does not have the latest features, but it has been tested for longer.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 511
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: Combo box w pliku *.odtWriter

Post autor: Rafkus »

W tym wątku @Smaigas podał link do filmiku jak robią się formularze w Libre - niestety w języku angielskim.

Proponuję zapoznać się także z tym postem prezentuje możliwości stworzenia we Writerze edytowalnego formularza przy pomocy zakładek, odsyłaczy i pól tekstowych (pole combi = lista wprowadzania)
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
ODPOWIEDZ