[SOLVED]Zlecę wykonanie reguły lub makra do prowizji

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
misz-maszEU
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 22, 2022 8:15 am

Zlecę wykonanie reguły lub makra do prowizji [SOLVED]

Post autor: misz-maszEU »

Cześć , może komuś się wydać proste ale ja jestem zielony w tym jak szczypiorek na wiosnę. :crazy:
Sprawa ma się tak , potrzebuję takie oto coś:

Calc :) ( to oczywiste ) , wstawiam imię nazwisko pracownika , jego telefon , ilość towaru pobranego z magazynu do sprzedaży, następnie wstawiam ile oddał na koniec dnia i na podstawie tego chce by mi wyliczyło ile powinien mieć kasy za towar i ile zarobił prowizji po wcześniejszym dodaniu jej w odpowiednia tabele. Dodam , że ilość artykułów to około 10-15 więc nie ma wiele. Oczywiście dla kogoś to pewnie sprawa prosta no jak wspomniałem dla mnie niestety nie. Więc jeśli ktoś ma ochotę się pobawić i stworzyć cos takiego bardzo proszę możemy się dogadać. :wink:

Dodam , że sprawa dość niecierpiąca zwłoki.
Ostatnio zmieniony pt cze 24, 2022 7:25 am przez misz-maszEU, łącznie zmieniany 2 razy.
OpenOffice 4.1.12 na Win 11
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2233
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Zlecę wykonanie reguły lub makra do prowizji

Post autor: Jermor »

Masz trzy arkusze.
"Pracownicy". W nim wpisujesz dane o pracownikach: Nazwisko, Imię, nr telefonu, prowizję. Tę ostatnią dla sytuacji, w której pracownik ma prawo do takiej samej prowizji od każdego towaru. W kolumnie A arkusza "Sprzedaż" możesz wpisać (wybrać) tylko nazwiska zgodne z tą listą. W kolumnach: "Łączna sprzedaż" i "Naliczona prowizja" wyliczane są odpowiednie sumy od wszystkich wpisów dotyczących pracownika w arkuszu "Sprzedaż". W tym arkuszu przewidziałem tylu pracowników, ilu możesz wpisać do żółtego obszaru (czyli 27).

"Towary". Tu wpisujesz nazwy towarów, ich ceny i prowizję. To dotyczy sytuacji, gdy prowizja jest przedzielana w zależności od towaru. Przewidziałem 15 różnych towarów. Prowizja od sprzedaży to kwota wynikająca z prowizji przypisanej do towaru.

"Sprzedaż". Możesz wprowadzać dane tylko do kolumn, które mają żółty nagłówek. Przewidziałem 200 możliwych wpisów. Po kliknięciu komórki w kolumnie A możesz wybrać pracownika z rozwijalnej listy. Imię, nr telefonu i ewentualnie jego osobista prowizja pojawia się automatycznie.
Klikasz w komórkę z kolumny "Towar" i wybierasz z listy towar. Jego cena oraz ewentualnie przypisana prowizja także pojawią się automatycznie.
Wpisujesz odpowiednie wartości do kolumn "Pobrał" i "Zwrócił". Różnica zostanie wyliczona i na tej podstawie obliczona zostanie wartość sprzedaży oraz wartość prowizji od tej sprzedaży. Prowizja jest sumą prowizji indywidualnej i towarowej. Jeśli wpiszesz wartość "Zwrócił" większą niż "Pobrał", zostanie zasygnalizowany błąd.
Wszystkie arkusze są arkuszami zablokowanymi. Dane można wprowadzać tylko do komórek do tego przeznaczonych. Tylko w takich da się ustawić aktywną komórkę. Nie ma ustawionego hasła do blokady, jest ona ustawiona tylko po to, aby nie nadpisać formuł obliczeniowych.
Jakieś dane przykładowe są w załączonym pliku.
Załączniki
misz-maszEU.ods
(24.04 KiB) Pobrany 60 razy
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ